Sedum

Sedum
Sedum
rozchodníky - půdopokyrvné odrůdy a druhy
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a modrozelená a vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá až žlutá až růžová
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Půdopokryvné rozchodníky patří ke skalničkovým trvalkám a je jich takové množství, že si vybere úplně každý. Liší se barvami, tvarem a velikostí listů, habitem a většina z nich kvete. Některé jsou přísně bochánkové, jiné se rozrůstají rozvernými výběžky mezi kamením, mnoho zůstává stálezelených a na podzim umí měnit barvu listů, některé jsou opadavé.

Rozchodníky najdete na téměř každém kontinentu včetně jejich okrajových, nejchladnějších částí, vyjma Antarktidy a Austrálie. Jejich tučné listy mohou bít světlounce modrošedé až stříbřité, žluté, ve všech odstínech zelené, narůžovělé i načervenalé, dokonce vínové a hnědavé. Na podzim přibudou i ohnivé a korálové tóny oranžové, šarlatové, červené i fialové. Květy se objevují v různém období – podle druhu a odrůdy – od jara do konce léta a mají bílou, žlutou, nebo růžovou barvu. Ostatní rozchodníky, které nemáme v této skupině, najdete zde.

Půdopokryvné rozchodníky vytváří překrásné koberce v zahradách a skalkách, nebo převisy na zídkách a nad palisádami, kde se často kombinují s jinak vybarvenými trvalkami se stejnými nároky ale odlišným habitem pro atraktivní kontrast. Výborně prospívají i v odvodněných korytech a jiných nádobách.

Po odkvětu nebo zjara odstraňte suché stonky až u země, odkud brzy vyráží nové rašení, popřípadě je zakracujte pro hustší růst a omezenou velikost. Rozchodník je snadný k pěstování. Není náročný na půdní typ. Ideální je propustná, písčitohlinitá, mírně alkalická půda s průměrným množstvím živin. K dobrému zakořenění nesmí zůstat v podmáčené zemi, aby mu neshnily kořeny. Výborně zvládá i dlouhotrvající sucho, protože jeho dužnaté listy mají dobrou zásobu vody a dokáží si poradit. Roste na plném slunci i v lehkém polostínu. Prodáváme pouze u nás mrazuvzdorné druhy a odrůdy, které vydrží min. -25°C, často však mnohem více – až k -40°C.

Poslední revize 10-10-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Sedum reflexum
HOBBY
PRAHA POŠTOU
Sedum acre Yellow Queen
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Sedum spurium Splendens
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Sedum spurium Tricolor
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Sedum acre Yellow Queen
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Sedum Angelina
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Sedum spurium Fuldaglut
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Sedum spurium Splendens
De Luxe
PRAHA POŠTOU
Sedum Blue Spruce
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Sedum cauticola 'LIDAKENSE'
Sedum  'LEMON BALL'
Sedum spurium 'Setz0001' SPOT ON™ DEEP ROSE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.