Geum rivale 'FLAMES OF PASSION'®

Geum rivale
Geum rivale 'FLAMES OF PASSION'®
kuklík potoční
VZRŮST nízká trvalka
 středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled foto
Rodina kuklíků pochází z chladnějších oblastí Evropy, Asie, Afriky i Nového Zélandu. Tato pěkná a bezproblémová trvalka lze najít v přírodě každého kontinentu vyjma Austrálie a pokaždé v trochu jiném provedení. Kuklík potoční je náš domácí druh, který naleznete ve vlhčích lokalitách s vyšší hladinou spodní vody, mnohdy i na rašeliništích.

Flames of Passion® je atraktivní odrůda kuklíku potočního, kterou nalezl a patentoval známý a celosvětově uznávaný nizozemský zahradní architekt a šlechtitel Piet Oudolf (vlastním jménem Petrus Hendricus Oudolf) z města Hummelo. Jedná se o samovolného křížence nepojmenovaných selekcí stejného druhu z roku 1999. Flames of Passion® nese 2-3 cm široké květy zvláštně pastelově červené barvy na tmavě červených stoncích o výšce cca 40 cm od konce května do začátku července. Na podporu prodloužení kvetení je dobré postupně odstraňovat tvořící se semeníky. Patent č. PP13730 byl vydán roku 2003.

Rostlina je vzpřímená, poměrně kompaktní a nádherně hustá. Listy jsou tzv. dlanitolaločnaté, dosahují délky 20-30 cm, mají svěže zelenou barvu, vyrůstají v přízemní růžici a lze je využít jako pěkný půdní pokryv. V mírných zimách jsou částečně stálezelené.

Kuklík potoční poroste nejlépe ve vlhčích půdách kyselé až neutrální reakce. Na dostatek živin reaguje bohatším olistěním, sytější barvou listů i rychlejší tvorbou více kvetoucích stonků. Ale kvete spolehlivě i v chudších půdách, pokud má dostatek slunce. Otužilý do min. -29°C.

Poslední revize 08-10-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Geum 'Macgeu004' CORAL TEMPEST®
Geum 'BOHEMA PINK'
Geum Cocktail™ 'WET KISS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.