Kniphofia 'POCO™ Yellow'

Kniphofia
Kniphofia 'POCO™ Yellow'
mnohokvět, Kleopatřina jehla
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hybridní mnohokvěty v sérii POCO™ šlechtí Janet N. Egger z americké školky TerraNova Nurseries v Oregonu a do roku 2019 série obsahuje 4 různě vybarvené odrůdy. 'Poco' znamená malý nebo drobný, což vystihuje menší a kompaktní růst všech zahrnutých odrůd. Krom nižšího vzrůstu mnohokvěty POCO™ vynikají skvělou mrazuvzdorností a odolností vůči těžším půdám - jinými slovy skvělá kombinace pro české a slovenské zahrady.

Mnohokvět POCO™ Yellow nabízí jasně žlutá květenství o délce 10 až 12 cm. Jedná se o vzpřímené vrcholové hrozny, jež vypadají jako klasy a jsou plné drobných, trubkovitých květů, které se rozvíjejí zespoda nahoru. Kvetení je v sérii POCO™ jedním z klíčových lákadel - začíná již v červenci a nové stonky s květy se tvoří neustále až do posledních teplých a slunečných dnů podzimu (říjen), což z nich dělá oficiálně nejdéle kvetoucí mnohokvěty nyní na trhu. Stonky jsou pevné, téměř kulaté, dosahují kolem 50 cm a ve větru ani dešti se neohýbají. Po odkvětu odřízněte celý stonek u země, čímž uspíšíte tvorbu nových poupat. Listy jsou sytě zelené, úzké a čárkovité, připomínají listy denivek, jen jsou tužší. Mnohokvěty POCO™ rostou do hustých a bohatých trsů. Patent č. PP27616 byl vydán roku 2017.

Mnohokvět se pěstuje na slunečném stanovišti s dobrou půdou, bohatou na živiny, středně vlhkou, ale dobře odvodněnou. Pouze pozor na slimáky - jakmile se začnou u země tvořit poupata, okamžitě je ucítí a jdou je spást. Nejsou líní v noci vyšplhat ani na vysoký stonek, když to u země nestihli. Hnojení přípravky na podporu kvetení (s vyšším obsahem fosforu) je možné od začátku do konce léta, ale není nezbytné. Zjara po odeznění nejsilnějších mrazů odřežte všechny listy a stonky asi 5 cm nad zemí. Výborná mrazuvzdornost do -24°C, možná i o pár stupňů níže.

Poslední revize 29-09-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Kniphofia 'POCO™ Yellow'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Kniphofia 'LEMON POPSICLE'™
Kniphofia 'MINISTER VERSCHUUR'
Kniphofia 'SHINING SPECTRE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.