Kniphofia 'POCO™ Orange'

Kniphofia
Kniphofia 'POCO™ Orange'
mnohokvět, Kleopatřina jehla
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ oranžová
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hybridní mnohokvěty v sérii POCO™ šlechtí Janet N. Egger z americké školky TerraNova Nurseries v Oregonu a do roku 2019 série obsahuje 4 různě vybarvené odrůdy. 'Poco' znamená malý nebo drobný, což vystihuje menší a kompaktní růst všech zahrnutých odrůd. Krom nižšího vzrůstu mnohokvěty POCO™ vynikají skvělou mrazuvzdorností a odolností vůči těžším půdám - jinými slovy skvělá kombinace pro české a slovenské zahrady.

Mnohokvět POCO™ Orange nabízí sytě oranžově vybarvená květenství o délce 10 až 12 cm. Jedná se o vzpřímené vrcholové hrozny, jež vypadají jako klasy a jsou plné drobných, trubkovitých květů, které se rozvíjejí zespoda nahoru. Kvetení je v sérii POCO™ jedním z klíčových lákadel - začíná již v červenci a nové stonky s květy se tvoří neustále až do posledních teplých a slunečných dnů podzimu (říjen), což z nich dělá oficiálně nejdéle kvetoucí mnohokvěty nyní na trhu. Stonky jsou pevné, téměř kulaté, dosahují kolem 50 cm a ve větru ani dešti se neohýbají. Po odkvětu odřízněte celý stonek u země, čímž uspíšíte tvorbu nových poupat. Listy jsou sytě zelené, úzké a čárkovité, připomínají listy denivek, jen jsou tužší. Mnohokvěty POCO™ rostou do hustých a bohatých trsů.

Mnohokvět se pěstuje na slunečném stanovišti s dobrou půdou, bohatou na živiny, středně vlhkou, ale dobře odvodněnou. Pouze pozor na slimáky - jakmile se začnou u země tvořit poupata, okamžitě je ucítí a jdou je spást. Nejsou líní v noci vyšplhat ani na vysoký stonek, když to u země nestihli. Hnojení přípravky na podporu kvetení (s vyšším obsahem fosforu) je možné od začátku do konce léta, ale není nezbytné. Zjara po odeznění nejsilnějších mrazů odřežte všechny listy a stonky asi 5 cm nad zemí. Výborná mrazuvzdornost do -24°C, možná i o pár stupňů níže.

Poslední revize 29-09-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Kniphofia 'MANGO POPSICLE™'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.