x Solidaster luteus 'LEMORE'

x Solidaster luteus
x Solidaster luteus 'LEMORE'
zlatnice žlutá
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ srpen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Solidaster je okouzlující mezidruhový kříženec dvou kytiček, které asi všichni dobře známe – zlatobýlu (solidago) a hvězdnice (aster), takže zlatnice. Pochází z francouzské školky Leonard Lille z Lyonu, kde spatřil světlo světa již roku 1910. I po tak dlouhé době své existence se k naší škodě nepěstuje příliš často, ale pokud má nějaký zahradní designer cit a tvoří-li se venkovská zahrada nebo záhon s efektem louky, určitě zvolí zlatnici, která je jemnější volbou oproti zlatobýlu a celou kompozici nejenže zaplní květy, ale zároveň i provzdušní.

Lemore je o něco kompaktnější odrůda zlatnice ve srovnání se základním druhem. Nabízí 60-80 cm vysoké, pevné stonky, na jejichž vrcholech ve druhé polovině léta vyrůstají bohatá květenství složená z droboučkých, sedmikráskovitých květů zprvu sytě žluté barvy, později světle banánové. Asi nejhezčí je fáze, kdy vidíte obě barvy najednou. Listy jsou úzké, podélně kopinaté, středně zelené. Aby zůstaly zdravé, nenechte rostlinu nikdy úplně vyschnout, ani ji naopak nepřelévejte, jinak mohou trpět na letní padlí stejně jako listy aster.

Zlatnice není náročná na půdní typ stejně jako žádný z jejích rodičů. Poroste uspokojivě i v jílovité zemi, přesto nejlépe se jí bude dařit ve středně živné, nevysychavé půdě na plném slunci. Mrazuvzdorná je do min. -30°C, ale pravděpodobně snese ještě o něco silnější mráz. Je velmi vhodná k řezu a ve váze vydrží dlouho.

Poslední revize 26-09-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Solidago 'LAURIN'
Solidago 'GOLDEN DWARF'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.