Hibiscus x Summerific® 'PERFECT STORM'

Hibiscus x Summerific®
Hibiscus x Summerific® 'PERFECT STORM'
ibišek bahenní
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:bílá a sytě růžová
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Bahenní ibišky a jejich kříženci jsou nesmírně populární rostliny poslední doby. Jedná se trvalky se silnými, u země částečně dřevnatými stonky a velkými, tropicky vyhlížejícími, barevnými květy. Americká firma Proven Winners®, vyhledávající pouze odolné a spolehlivé rostliny do zahrad, přišla v roce 2017 s novou sérií bahenních ibišků od různých šlechtitelů. Pod názvem Summerific® propaguje unikátní kousky těchto fantastických trvalek, každý jinak vybarvený v květu a atraktivní listem. Doposud (do 2019) série zahrnuje tyto odrůdy: Cherry Cheesecake, Berry Awesome, Cranberry Crush, My Valentine, Ballet Slippers, Evening Rose, Holy Grail, Cherry Choco Latte. Odrůdu Perfect Storm vyšlechtil Hans A. Hansen ze školky Walters Gardens v americkém Zeelandu ve státě Michigan v roce 2011. Křížením ibišků se zabývá od roku 2011 a do roku 2018 již patentoval 9 různých odrůd. Tato má číslo patentu PP27880 a byl vydán roku 2017.

Bahenní ibišek Perfect Storm je křížencem odrůd Crown Jewels a Midnight Marvel a zajímavé je, že do jeho rodokmenu nepatří velmi podobná odrůda Summer Strom, kterou vyšlechtil jeho kolega Clarence Falstad III ze stejné školky. Květy této novější odrůdy jsou 18-22 cm široké, nápadně dvoubarevné - bílý zaklad a sytě růžový přeliv a temně vínové oko uprostřed, ze kterého ční dlouhý pestík s množstvím béžově nažloutlých tyčinek. Kvete od srpna do září či října - čím starší rostlina a čím více hnojíte, o to více poupat a květů utvoří.

Opadavé listy jsou dělené do tří částí s výrazně protáhlou špičkou jako některé javory, tmavě zelené, na osluněných částech mají tmavě vínový až načernalý nádech a řapíky a stonky jsou rovněž vínově červené. Listy se na podzim mění do jantarově oranžové a žluté. Výška rostliny se většinou pohybuje do 1m a šířka kolem 1,5m. Roste rychle a rok od roku nabízí násobné množství stonků. V porovnání s odrůdou Summer Storm je kompaktnější a nižší.

Bahenní ibišek pěstujte v běžné zahradní půdě, která bude vlhká až mokrá. Má rád plné slunce a zvládne i polostín v případě, že bude mít minimálně 4 hodiny ostrého přímého slunce denně. Vyžaduje zejména v suché v sezóně vydatnou zálivku a hnojení zaměřené na tvorbu květů. Hnojení ukončete na konci září a zálivku omezte, jakmile přestane kvést. Jílovitá půda mu nevadí, pokud nevysychá, brzy si na ni zvykne a bude za ni spokojenější než za suchou písčinu. Na jaře po odeznění mrazů odřežte všechny loňské stonky cca 7 cm nad zemí a počkejte na nové rašení, které je z přízemní části zdřevnatělých stonků. Raší velmi pozdě, často až v druhé polovině května. Mrazuvzdorný do min. -34°C. Doporučujeme pěstovat jej neustále zamulčovaný – v sezóně pro zadržení vlhkosti a na zimu pro ochránění krčků loňských stvolů, z jejichž spodních bází bude na jaře rašit. Během suchých zim je dobré občas zalít, aby dužnaté kořeny přes zimu nevyschly.

Poslední revize 17-09-2019.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hibiscus x 'SUMMER STORM'
Hibiscus x 'KOPPER KING'
Hibiscus x 'Tahi12' CAROUSEL Pink Candy
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.