Hibiscus syriacus 'Minultra' ULTRAMARINE®

Hibiscus syriacus 'Minultra'
Hibiscus syriacus 'Minultra' ULTRAMARINE®
ibišek syrský
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová až modrofialová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY toleruje (ale nevyžaduje) mokro
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled foto
Je škoda, že zatím málo zahradníků využívá tyto naprosto mrazuodolné a krásně kvetoucí keře – syrské ibišky. Pochází z východní Asie a v našich podmínkách je pokládáme za nezbytnou součást kvetoucí letní zahrady, neboť dokáží rozsvítit každé aranžmá různobarevným kvetením od začátku prázdnin až do podzimu.

ULTRAMARINE® je bezpochyby bombastický přírůstek do rodiny syrských ibišků, který mají tentokrát na svědomí šlechtitelé z Francie ze školky Minier. Jedná se o velkokvětou odrůdu z roku 2007, jejíž květy mají průměr až 10 cm a barvu té nejmodřejší noční oblohy před úplnou tmou. Prostředek nese nápadné vínově červené oko a paprsky a směrem ke krajům okvětních plátků barva tmavne z tmavě lila do sytě fialové. Kvete bohatě již od mladého věku a po celé léto - od července až do září. Opadavé listy jsou 5-7 cm dlouhé, trojcípé, mělce laločnaté, středně až tmavě zelené. Jako u většiny v létě kvetoucích dřevin i ibišek raší dost pozdě, tak si nedělejte zbytečné starosti, že třeba zmrznul, jestliže ještě v dubnu na keři nic neuvidíte.

Řezání není nutné, pokud keř pěstujete v dostatečně vlhké zemi - v suché půdě je prutovitý a dole vyholuje. Pravidelný řez není nutní ani hezký, spíše doporučujeme zmlazovací řez velkých keřů, které můžete zkrátit třeba o polovinu a zase nechat několik let růst bez zásahu. Vždy zjara po mrazech.

Co se typu země týče, ibišek je vcelku nenáročný vyjma vláhy. Pouze starší rostliny při přesazování nemají rády rašelinu. Ibišek miluje vodu, takže pokud si pohlídáte, že čerstvě vysazené rostliny se neutopí, můžete ho umístit i tam, kde během vegetační sezóny mají šanci se dobře napít. Pro lepší násadu květů i jejich velikost můžete použít selektivní hnojiva na bázi fosforu (na tvorbu květů). Umístěte jej na přímé slunce = vyžaduje úpal. Plně mrazuvzdorný do min. -27°C, ale zřejmě snese ještě silnější mráz.

Poslední revize 13-08-2019.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Hibiscus syriacus 'Minultra' výška 40-60 cm, šířka 30-40 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Hibiscus syriacus (syn. 'Blue Bird') 'OISEAU BLEU'
Hibiscus syriacus 'Marina' BLUE SATIN™
Hibiscus syriacus 'Minsyroi5' SUP'BLUE®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.