Prunus persica var.nucipersica 'NECTARED'

Prunus persica var.nucipersica
Prunus persica var.nucipersica 'NECTARED'
nektarinka žlutomasá - pozdní
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-3.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-3.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6b   (do -21°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled foto

Nektarinka Nectared je americká odrůda, která od roku 1972 prodělala již několik vylepšení. Nové generace se někdy označují čísly (4, 6) a zatím poslední má označení 9 (stav z roku 2019). Nectared patří k pozdním nektarinkám, jež nabízí velké, kulaté plody s pevnou, lesklou slupkou, z větší části překrytou temně červenou až lehce vínovou barvou, zbytek je světle žlutozelený. Dužina je žlutá, pevná, šťavnatá a sladká. Zraje koncem srpna (10 dnů po Redhaven). Růst není příliš bujný.

Nektarinky jsou vhodné do nejteplejších oblastí republiky, tj. do vinařských krajů, do větších měst s akumulací tepla a do uzavřených zahrad s obdobným efektem, kde jsou navíc chráněné od ostrého zimního větru. Při tužších zimách je užitečné obalit kmen jutou proti popraskání vlivem silného mrazu nebo koncem zimy kombinací nočního mrazu a silného slunce přes den, které kmen přespříliš zahřívá.

Zem by měla být lehce vápenitá nebo neutrální, velmi živná, neustále vlhká, ale dobře odvodněná. Nepřesazujte prostokořenné na podzim – od konce léta již nedělají kořínky. Stříhání je možné buď na jaře po odkvětu, nebo po sklizni – dlouhé větve zakraťte na méně než polovinu, slabé odstraňte. Nejlepší je nechat strom růst přirozeně bez přehnaného řezu. Nektarinky nejsou spolehlivě mrazuvzdorné po celé republice, jejich odolnost osciluje mezi -20 a -24°C a i když pro dobrou sklizeň potřebují zimní mráz, nesmí trvat příliš dlouho.

Poslední revize 15-07-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus persica var.nucipersica
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Prunus persica var.nucipersica 'Zaitabo®'  BIG TOP®
Prunus persica var.nucipersica 'FANTASIA'
Prunus persica nucipersica 'STARK RED GOLD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.