Syringa Bloomerang® 'PINK PERFUME'

Syringa Bloomerang®
Syringa Bloomerang® 'PINK PERFUME'
šeřík křížený
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.3-1.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ květen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Pink Perfume je holandský zástupce opakovaně kvetoucích drobnokvětých šeříků ze série Bloomerang®, kterou propaguje americká forma Proven Winners®. Vyšlechtil jej Andre Franciscus van Nijnatten z holandského Zundertu v roce 2003 a patent č. PP24252 získal roku 2012. Jedná se o hybrid mezi zakrslým druhem s.meyeri a drobnolistým s.microphylla.

Šeřík Bloomerang® Pink Perfume vás odzbrojí již několik kroků předem - svou nádhernou, příjemně sladkou vůní. Protože je pozdější než šeřík obecný, přibližně od poloviny května začínají rozkvétat asi 10 cm dlouhá květenství složená z maličkých, trubkovitých květů středně růžové barvy. Jeho další zbraní je velmi dlouhá doba kvetení: zatímco na jaře kvete 4-6 týdnů, keř si tvoří nové výhony, na nichž kvete znovu od léta a často vytrvá až do konce prázdnin. Listy jsou menší (3-5 cm dlouhé), vejčité, šťavnatě zelené a opadavé.

Keř je v mládí poměrně kompaktní a nejprve vzpřímený, až později se začne lehce rozkládat a zahušťovat. Dorůstá asi 1,5m na výšku a o něco více do šířky. Je vhodný jako menší kvetoucí solitéra mezi nižší rostliny, nebo zapojený v zelených stěnách a živých plotech v kombinaci s jinak barevnými nebo olistěnými rostlinami. Roste středně rychle a pokud si pořídíte pěknou, souměrnou rostlinu, již není potřeba tvarovat, poroste sama do pěkného, široce zaobleného keře. Jinak je možné jej po odkvětu zastříhnout nebo radikálně zmladit a pohnojit.

Šeříky se dají pěstovat v téměř jakékoli půdě. Přednost ale dávají neutrální až zásadité, bohaté na živiny, vlhčí a dobře odvodněné. Pro bohaté kvetení doporučujeme plné slunce, i když si zvykne i v polostínu, kde bude mít o něco méně květů. Plně mrazuvzdorný do min. -37°C a vhodný do venkovních kontejnerů.

Poslední revize 20-05-2019.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Syringa Bloomerang® 'PINK PERFUME' výška 30-40 cm, šířka 30-40 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Syringa Bloomerang® výška 60-80 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Syringa Bloomerang® výška 60-80 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU
Syringa Bloomerang® výška 40-60 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Syringa ('Bailbelle') TINKERBELLE®
Syringa josikaea
Syringa meyeri 'PALIBIN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.