Silene dioica (Lychnis hybrida 'Rolly's Favourite') 'ROLLIES FAVOURITE'

Silene dioica (Lychnis hybrida 'Rolly's Favourite')
Silene dioica (Lychnis hybrida 'Rolly's Favourite') 'ROLLIES FAVOURITE'
silenka dvoudomá
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Silenka je rostlina z rodu, který čítá neuvěřitelných asi 500 druhů - trvalky, jedno- i dvouletky a dokonce i několik polodřevnatých keříků. U nás se pěstují nejčastěji půdopokryvné formy, ale občas se najde i nějaká modelka větší výšky, jako třeba tato silenka dvoudomá. Jedná se o velmi odolnou trvalku, jejíž domovinou je Východní Evropa, evropská část Ruska, západní Sibiř, Krym, Kavkaz, Severní Amerika a u nás se objevuje v severní části republiky. Svým květem nápadně připomíná velkokvěté kohoutky a asi proto trpí krizí identity, neboť se botanici nemohou rozhodnout, zda ji zařadit pod silenku nebo kohoutek.

Rollies Favourite (syn. Rolly's Favourite) je překrásná a bohatě kvetoucí trvalková odrůda silenky od nizozemského šlechtitele jménem Hubertus Gerardus Oudshoorn z roku 2007. Její patent č. PP17392 říká, že se jedná se o selekci mezi pylem kříženými rostlinami stejného druhu lychnis flos-jovis (silene flos-jovis), přesto ji v názvu označuje za hybrid. Nese výrazně růžové květy ve vrcholových latách na asi 35-40 cm vysokých stoncích. Velmi dlouhá doba kvetení začíná (podle počasí) od začátku května a končí až v červenci (podle stáří a síly rostliny). Listy jsou protáhle obvejčité, zelené, plstnaté, hustě přisedlé k sobě a vytvářející přízemní růžici. Během mírných zim jsou stálezelené. Vytváří husté, rychle se rozrůstající trsy.

Silenka dvoudomá snáší ledacos a dalo by se říci, že české klima se všemi jeho vrtochy jí svědčí - občas horko, občas silný mráz, někdy mokro a jindy zase sucho. Není náročná na typ půdy a zvládne pěstování i v nepřelitých nádobách. Hnojení jí dělá dobře. Na jaře opatrně vytrhejte staré, zaschlé listy. Mrazuvzdorná do min. -30°C.

Poslední revize 05-05-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Silene dioica (Lychnis hybrida 'Rolly's Favourite') 'ROLLIES FAVOURITE'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Silene dioica (Lychnis hybrida 'Rolly's Favourite') 'ROLLIES FAVOURITE'
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Silene dioica (Lychnis hybrida 'Rolly's Favourite')
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Silene dioica (Lychnis hybrida 'Rolly's Favourite')
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.