Styrax japonicus 'JUNE SNOW'

Styrax japonicus
Styrax japonicus 'JUNE SNOW'
sturač japonský
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-10m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Sturač japonský patří mezi tzv. sněženkové stromy. U nás se toto pojmenování preferuje pro halézii, v angličtině naopak pro sturač. Nabízí voňavé květy na přelomu jara a léta a k dispozici jsou různé formy habitu. Odrůda June Snow je první štíhle sloupovitá forma, kterou vyšlechtil Chris van den Wurff z Nizozemí roku 1995, a která v roce 2015 vyhrála zlatou medaili na výstavě Groot Groen Plus.

June Snow je výjimečný sturač japonský, který nabízí úzký, sloupovitý růst a bílé, vysoce vonné, čistě bílé, sněženkové květy v červnu, které na stromku drží o něco déle než na základním druhu. Po květech se tvoří menší, oválné, olivám podobné ale nejedlé plody v tvrdých tobolkách. Opadavé listy jsou lehce lesklé, jasně až sytě zelené, oválné, mírně přišpičatělé a na podzim žloutnou. Díky štíhlému růstu se vejde snad do jakékoli zahrady i předzahrádky a svou vůní přiláká včely i kolemjdoucí. 5ez není potřeba, ale je možný nejraději ihned po odkvětu.

Sturač netrpí na choroby ani škůdce. Potřebuje vlhkou, kyselou půdu, bohatou na živiny. Uplatní se jako okouzlující solitér, pokud jej umístíte do skupiny, okolní rostliny vybírejte s citem tak, aby vynikla krása tohoto raritního stromu. Je plně mrazuvzdorný, přesto doporučujeme umístit jej na místo chráněné před vysušujícím větrem. Mrazuvzdornost této odrůdy byla doposud potvrzena do -24°C, ale očekává se, že snese silnější mrazy jako jeho rodiče (-29°C).

Poslední revize 26-03-2019.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Styrax japonicus
Halesia carolina
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.