Betula pendula 'Globe' MAGICAL® GLOBE

Betula pendula 'Globe'
Betula pendula 'Globe' MAGICAL® GLOBE
zakrslá bříza bílá
VZRŮST střední keř
 nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.3-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Bříza bílá patří k původním stromům Ruska a Sibiře, proto jich v notoricky známé pohádce o Mrazíkovi spatříme tolik. Druhové jméno pendula může trochu mást, protože znamená převislá, ale zde poukazuje pouze na svěšené konce větví vysokých odrůd a neznamená to, že všechny betuly penduly jsou převislé stromy. Dokonce mezi nimi najdete i několik zakrslých odrůd jako třeba tuto.

MAGICAL® GLOBE je pomalu a kulovitě rostoucí keřík nebo nízký stromeček břízy. Nese velmi pěkné, čerstvě zelené a lesklé, opadavé listy. Výška se odvíjí od výšky kmene, na který je naroubovaná - pokud nemá kmen žádný, přirozeně vytvoří asi 1,3m vysoký a široký, hustý keř, který není potřeba stříhat. Větve jsou pevné, neohýbají se a přirůstají pomalu.

Odrůdu objevil jako náhodnou mutaci Colin James ze školky JFT Nurseries v australském Melbourne v roce 1990, kde byla nazvaná Lollipop Birch (bříza lízátko). Do Evropy a USA ji přivezla nizozemská firma Kolster Holding BV, která ji nechala patentovat pod názvem Globe v roce 2011 (PP23610).

Bříza bílá je veskrze tolerantní snad vůči všemu - typu půdy, počasí a jeho vrtochům, po zakořenění výborně snáší suchá období stejně jako mokro. Řez většinou není nutný, ale je možný koncem zimy. MAGICAL® GLOBE je plně mrazuvzdorná do min. -40°C a vhodná i do větších venkovních nádob.

Poslední revize 26-03-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Betula nana 'GOLDEN TREASURE'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.