Betula pendula 'Globe' MAGICAL® GLOBE

Betula pendula 'Globe'
Betula pendula 'Globe' MAGICAL® GLOBE
zakrslá bříza bílá
VZRŮST střední keř
 nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.3-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Bříza bílá patří k původním stromům Ruska a Sibiře, proto jich v notoricky známé pohádce o Mrazíkovi spatříme tolik. Druhové jméno pendula může trochu mást, protože znamená převislá, ale zde poukazuje pouze na svěšené konce větví vysokých odrůd a neznamená to, že všechny betuly penduly jsou převislé stromy. Dokonce mezi nimi najdete i několik zakrslých odrůd jako třeba tuto.

MAGICAL® GLOBE je pomalu a kulovitě rostoucí keřík nebo nízký stromeček břízy. Nese velmi pěkné, čerstvě zelené a lesklé, opadavé listy. Výška se odvíjí od výšky kmene, na který je naroubovaná - pokud nemá kmen žádný, přirozeně vytvoří asi 1,3m vysoký a široký, hustý keř, který není potřeba stříhat. Větve jsou pevné, neohýbají se a přirůstají pomalu.

Odrůdu objevil jako náhodnou mutaci Colin James ze školky JFT Nurseries v australském Melbourne v roce 1990, kde byla nazvaná Lollipop Birch (bříza lízátko). Do Evropy a USA ji přivezla nizozemská firma Kolster Holding BV, která ji nechala patentovat pod názvem Globe v roce 2011 (PP23610).

Bříza bílá je veskrze tolerantní snad vůči všemu - typu půdy, počasí a jeho vrtochům, po zakořenění výborně snáší suchá období stejně jako mokro. Řez většinou není nutný, ale je možný koncem zimy. MAGICAL® GLOBE je plně mrazuvzdorná do min. -40°C a vhodná i do větších venkovních nádob.

Poslední revize 26-03-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Betula pendula 'Globe' MAGICAL® GLOBE výška kmene 80 cm, šířka koruny 40-50 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Betula nana 'GOLDEN TREASURE'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.