Erica x darleyensis 'KRAMER'S ROTE'

Erica x darleyensis
Erica x darleyensis 'KRAMER'S ROTE'
vřesovec darleydalský
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ únor - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled foto
Vřesovec darleydalský je zřejmě samovolný kříženec mezi druhy e.carnea a e.erigena. První semenáč byl nalezen ještě před rokem 1900 v Darley Dale v anglickém hrabství Derbyshire. Jedná se o stálezelené, vřesovištní, spíše nízké keříky, které potěší bohatým a raným kvetením v odstínech růžové, fuchsiově červené a bílé, stejně jako různobarevným olistěním.

Kramer's Rote (syn. Kramer's Red) je výrazně vybarvená a zřejmě jedna z nejpopulárnějších odrůd jarního vřesovce darleydalského. Již od konce zimy nabídne záplavu sytě fuchsiově růžových květů, které na větvičkách visí jako květy konvalinek. Při dotyku zvláštně šustí. Neopadavé listy jsou čárkovitě kopinaté, tmavě zelené a rostliny vysazené na slunci nabírají temně vínový odstín od zimy do jara. Tvoří velmi efektní, rozložité a symetrické polštáře, vhodné zejména jako půdní pokryv.

Pěstujte jej v dobře propustné, středně živné půdě. Miluje plné slunce a daří se mu i v polostínu. Jakmile zakoření, zvládne i přísušek a to daleko spolehlivěji než podzimní vřes obecný. Tento vřesovec má jednu velkou výhodu - na rozdíl od svých příbuzných nevyžaduje kyselou půdu. Po květu jej můžete až o polovinu sestříhnout, ale pro udržení pěkného tvaru ani zahuštění to není nutné. Mrazuvzdorný do min. -27°C, možná i o trochu více a dobře zvládá i venkovní nádoby.

Poslední revize 25-03-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Calluna vulgaris
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.