Arabis bleharophylla 'Alfa' ROSE DELIGHT™

Arabis bleharophylla 'Alfa'
Arabis bleharophylla 'Alfa' ROSE DELIGHT™
huseník brvolistý
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ březen - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Huseník brvolistý má svou domovinu v Kalifornii v USA, přesto se dá říci, že lépe mu vyhovují oblasti mírného pásma s o něco méně ostrým sluncem a vlídnějším létem. Jedná se o velmi raný druh, který i přes svou krátkověkost je ceněný pro okázalou kvetoucí show začátku jara, kdy mnoho kvetoucích trvalek ještě spí.

ROSE DELIGHT™ je sytě purpurově růžová odrůda huseníku od severoamerické firmy Syngenta Flowers z roku 2003. Nese záplavu květů o 4 okvětních plátcích na pouze asi 10 cm vysokých stoncích, jež vyrůstají z přízemní růžice poléhavých, protáhle obvejčitých, sytě zelených listů. Jakmile vykvetou, strčí do kapsy kdejakou cibulovinu, protože svou barvou rozsvítí každý záhon, květináč i skalku. Je užitečný pro kombinaci s později kvetoucími trvalkami, které přeberou štafetu, když huseník odkvete a přechází do stavu odpočinku.

Huseník brvolistý miluje plné slunce. Potřebuje dobře propustnou zem a aby bohatě kvetl rok co rok, vyžaduje humózní půdu nebo občasné hnojení. Nejraději koncem léta, aby nabral sílu, a začátkem jara, kdy podpoříte tvorbu květů. Nesnáší zimní mokro. V dobře odvodněné zemi zvládá zimní teploty až do cca -34°C a dobře se mu daří i v nádobách.

Poslední revize 24-03-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.