Chamaecyparis lawsoniana 'PELT'S BLUE'

Chamaecyparis lawsoniana
Chamaecyparis lawsoniana 'PELT'S BLUE'
cypřišek Lawsonův
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:modrozelená a modrostříbrná
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Cypřišky a hlavně cypřišky Lawsonovy se u nás těší velké popularitě, zejména díky jejich variabilitě tvarů a barev. Milovníci jehličnanů si vybírají barevné odrůdy, které rozsvítí kompozice tmavě zelených keřů a stromů a vyjímají se i v ozdobných venkovních nádobách.

Cypřišek Lawsonův Pelt's Blue, nebo Van Pelt's Blue, pochází z německé školky Hinricha Kordese z roku 1984 a jedná se o vylepšenou verzi původní a velmi úspěšné odrůdy Columnaris (Glauca). Růst i požadavky jsou téměř totožné, ale liší se v zářivější modravé barvě jehličí, která vynikne více v zimě, když rostliny stáhla chlorofyl (zelené barvivo) do kořenů a keř ukazuje téměř výhradně své ocelově modré odstíny. Roste hustě, přirozeně do úzce pyramidálního až sloupovitého tvaru s výrazně zúženou špičkou. Nevyholuje.

Nevyžaduje žádnou péči. Lze stříhat zjara nebo mírně tvarovat během léta. Cypřišek je tolerantní vůči široké škále půdních typů, ale nejlépe mu vyhovují vlhčí, mírně kyselé půdy. Zem nesmí být podmáčená. Plně mrazuvzdorný do min. -29°C, zvládne i venkovní květináč, který musí být vzhledem k jeho budoucí velikosti dostatečně velký.

Poslední revize 26-02-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Chamaecyparis lawsoniana výška 20-40 cm
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Chamaecyparis lawsoniana ('Columnaris Glauca') 'COLUMNARIS'
Cupressus arizonica 'FASTIGIATA'
Juniperus scopulorum 'BLUE ARROW'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.