Pinus mugo 'PICOBELLO'

Pinus mugo
Pinus mugo 'PICOBELLO'
borovice kleč
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Některé borovice kleče jsou si tak podobné, že je od sebe těžko rozeznáte. O to cennější jsou ty odrůdy, které jsou na první pohled odlišné, třeba jako Picobello. Její asi 4 cm dlouhé jehlice jsou tmavě zelené a lesklé, jako má například borovice bosenská a ta největší paráda se ukáže na nových přírůstcích. Jehlice jsou nahloučené podél krátkých větviček v zaobleně válcovitém tvaru. U starších keřů vypadají jako zelené chomáčky na koncích větví. Roste obzvláště pomalu do hustého, kulovitého keře. Velikost či tvar lze upravovat zalamováním či odstraňováním nových výhonu v polovině jara. Picobello pochází z německého města Bad Zwischenahn, kde ji roku 1982 objevil K.Dierks.

Díky své výrazné zimní barvě je velice efektní v kompozici se sytě zelenými neopadavými keři, mezi kterými se v zimě rozsvítí svým jehličím. Kleče a zakrslé borovice jsou rovněž ideální do skalek, do kontejnerů, výborně se vyjímají v kompozicích s vysypanými oblázky, kamínky nebo pískem. Potřebují plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenitá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Plně mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 31-01-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus mugo 'VARELLA'
Pinus mugo  'HESSE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.