Pinus koraiensis 'NANA'

Pinus koraiensis
Pinus koraiensis 'NANA'
borovice korejská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ modrozelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
Rarity
Korejská borovice patří k nejkrásnějším borovicím našeho klimatu. Jedná se o pomalu rostoucí druh, původem z horských oblastí tichomořské částí Ruska, Korey a severní Číny. Nese dlouhé, tuhé, mírně prohnuté jehlice vyrůstající ve svazcích po 5, které po druhém roce opadávají, čímž dávají vyniknout spíše hladké, šedohnědé borce kmene a větví. Roste do vcelku symetrického, kónického tvaru, ale často svou malebnou stavbu ukáže až za několik let.

Nana je zakrslá, ještě pomaleji rostoucí odrůda korejské borovice. Tvoří husté, široce pyramidální keře. Dorůstá mezi 2 a 3 metry v úplné dospělosti, což je za několik desítek let. Jehlice mají stříbřitý proužek, což celou rostlinu mění na lehce modrostříbrnou. Velikost či tvar lze upravovat zalamováním či odstraňováním nových výhonu v polovině jara.

Borovice dávají přednost sušším, nebo přesněji řečeno nepodmáčeným lokalitám a po dobrém zakořenění zvládnou i sucho. Borovice korejská dává suchu přednost před mokrem, aby netrpěla na plísňové choroby kmene. Zem nemusí být příliš živná, poroste dobře i v chudší půdě. Je dostatečně mrazuvzdorná v celé střední i severní Evropě a i když je spíše vzácná, můžete ji potkat i v chladnějších lokalitách, kde bude prosperovat bez zimního poškození. Mrazuvzdorná do cca -40°C a je vhodná i do venkovních nádob.

Poslední revize 25-01-2019.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus cembra 'NANA'
Pinus x schwerinii 'WIETHORST'
Pinus parviflora 'SCHOON'S BONSAI'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.