Heuchera 'TNHEUFP' FOREVER® PURPLE

Heuchera 'TNHEUFP'
Heuchera 'TNHEUFP' FOREVER® PURPLE
dlužicha
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:purpurová a vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Americká školka Terra Nova® Nurseries ve státě Oregon je jedna z nejdůležitějších šlechtitelských stanic několika trvalek, z nichž dlužichy hrají přední úlohu. Ke dnešnímu dni (4.1.2018) mají na svém kontě 67 odrůd této rostliny a další jsou zaručeně v procesu šlechtění, kterým se zabývá šlechtitelka Janet N.Egger. Při takovém množství už dá docela zabrat přijít na vhodné jméno pro nováčka a v tomto případě se všichni shodli na jednoduchém FOREVER® PURPLE, protože tahle fešanda je prostě 'Navždy purpurová'.

Dlužicha FOREVER® PURPLE je ze série FOREVER®, kam patří odrůdy se stabilní a málo proměnlivou barvou během celého roku na listech, které navíc skvěle odolávají běžným zimám, takže jsou pěkné po celý rok - další důvod pro FOREVER®. V tomto případě je barva nade vše okázalá - tmavě švestkově purpurová s výrazným, tmavým žilkováním. Listy jsou lesklé, dlanité a mají zvlněné lalůčky.

Květy jsou uspořádané v krátkých vrcholových latách na pevných, sytě rudých stoncích o výšce 30-40 cm. Jsou světlounce růžové až bílé a objevují se od poloviny jara do konce léta. Není problém stonky odřezat, pokud vám kvetení kazí dojem z atraktivních listů. Roste bujně do hustého, polehavého trsu a výborně zvládá úpal a horko. Odrůda byla patentována roku 2016 pod č. PP26358.

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Mrazuvzdorné jsou do cca -34°C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 04-01-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Heuchera 'PLUM PUDDING'
Heuchera 'BLACK BEAUTY'
Heuchera 'Kiecakrul' MELTING FIRE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.