Heuchera DOLCE® 'SILVER GUMDROP'

Heuchera DOLCE®
Heuchera DOLCE® 'SILVER GUMDROP'
dlužicha
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:stříbrná a růžová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Dlužichy se pěstují a šlechtí zejména pro jejich atraktivní listy, jejichž paleta barev je dnes již nadmíru bohatá. Kdyby se někomu povedlo dát všechny barvy a vzory dohromady do jednoho obřího patchworku, bylo by to bezpochyby umělecké dílo. Avšak tyto bezproblémové trvalky umí i kvést a některé z nich opravdu parádně, jako například tato odrůda Silver Gumdrop. Vyšlechtil ji v roce 2013 Hans Hansen z americké školky Walters Gardens v Michiganu. Patent č. PP29207 získal roku 2018. Patří do série DOLCE®, která obsahuje výrazně vybarvené odrůdy pojmenované po sladkostech.

Dlužicha Silver Gumdrop má dvojí parádu - pestré listy a výrazné květy. Listy jsou menší až středně velké, zvláštně stříbřitě růžové s jemnou žilnatinou a nápadně kulatými lalůčky při krajích. Koncem sezóny listy nabírají více růžově červených tónů. Spodek listu je vínový. Od července do září vyrůstají tmavě červené stonky o výšce 50 až 60 cm, jež nesou atraktivní, sytě růžové, drobné květy. Není problém stonky odřezat, pokud vám kvetení kazí dojem z atraktivních listů. Listy dobře odolávají mrazu a na chráněném stanovišti mohou zůstat pěkné i přes zimu. Silver Gumdrop se daří nejlépe v polostínu.

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Mrazuvzdorné jsou do cca -34°C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 04-01-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Heuchera 'SILVER SCROLLS'
Heuchera 'Tnheunes' NORTHERN EXPOSURE™ Silver
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.