Heuchera DOLCE® 'SILVER GUMDROP'

Heuchera DOLCE®
Heuchera DOLCE® 'SILVER GUMDROP'
dlužicha
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:stříbrná a růžová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Dlužichy se pěstují a šlechtí zejména pro jejich atraktivní listy, jejichž paleta barev je dnes již nadmíru bohatá. Kdyby se někomu povedlo dát všechny barvy a vzory dohromady do jednoho obřího patchworku, bylo by to bezpochyby umělecké dílo. Avšak tyto bezproblémové trvalky umí i kvést a některé z nich opravdu parádně, jako například tato odrůda Silver Gumdrop. Vyšlechtil ji v roce 2013 Hans Hansen z americké školky Walters Gardens v Michiganu. Patent č. PP29207 získal roku 2018. Patří do série DOLCE®, která obsahuje výrazně vybarvené odrůdy pojmenované po sladkostech.

Dlužicha Silver Gumdrop má dvojí parádu - pestré listy a výrazné květy. Listy jsou menší až středně velké, zvláštně stříbřitě růžové s jemnou žilnatinou a nápadně kulatými lalůčky při krajích. Koncem sezóny listy nabírají více růžově červených tónů. Spodek listu je vínový. Od července do září vyrůstají tmavě červené stonky o výšce 50 až 60 cm, jež nesou atraktivní, sytě růžové, drobné květy. Není problém stonky odřezat, pokud vám kvetení kazí dojem z atraktivních listů. Listy dobře odolávají mrazu a na chráněném stanovišti mohou zůstat pěkné i přes zimu. Silver Gumdrop se daří nejlépe v polostínu.

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Mrazuvzdorné jsou do cca -34°C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 04-01-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Heuchera DOLCE®
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Heuchera DOLCE®
De Luxe
PRAHA POŠTOU
Heuchera DOLCE® 'SILVER GUMDROP'
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Heuchera 'SILVER SCROLLS'
Heuchera 'Tnheunes' NORTHERN EXPOSURE™ Silver
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.