Heuchera PRIMO™ 'BLACK PEARL'

Heuchera PRIMO™
Heuchera PRIMO™ 'BLACK PEARL'
dlužicha
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Mnoho šlechtitelů se snaží dosáhnout výjimečných barev, které se v přírodě vyskytují málo, jako jsou čistě modrá a černá. V případě černé barvy se o to pokusilo již více botaniků a jeden z těch úspěchů nese jméno Black Pearl (Černá perla). Jedná se o dlužichu, kterou v roce 2013 vyšlechtil Hans Hansen z americké školky Walters Gardens v Michiganu. Patent č. PP29395 získal roku 2018. Patří do atraktivní série PRIMO™.

Dlužicha Black Pearl se pyšní velmi tmavě vínovými, až černými, kovově lesklými listy. Jsou velké, mají zakulacené, mírně zvlněné lalůčky a spodek listu je svítivě purpurový. Od začátku léta vykvétají vrcholovými latami droboučkých, bílých kvítků s růžovými kalíšky na růžově purpurových stoncích o výšce 40-50 cm. Není problém stonky odřezat, pokud vám kvetení kazí dojem z atraktivních listů. Listy dobře odolávají mrazu a na chráněném stanovišti mohou zůstat pěkné i přes zimu. Lépe se vybarvuje na slunci, ve stínu listy ztrácejí červené odstíny a mění se na temně zelené s vínovým nádechem.

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Nejraději mají lehce přistíněná stanoviště a rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Ale s občasnou zálivkou snesou i plné slunce vyjma světlolistých odrůd, nejsou-li na slunce výslovně určené. Dají se pěstovat i ve stínu, kde budou jejich barvy méně výrazné. Na jaře odřežte všechny listy a nechte ji celou opětovně narašit pěknými, novými listy. Mrazuvzdorné jsou do cca -34°C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 04-01-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Heuchera 'BLACK BEAUTY'
Heuchera 'TIMELESS NIGHT'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.