Lonicera periclymenum 'Inov205' CHIC & CHOC

Lonicera periclymenum 'Inov205'
Lonicera periclymenum 'Inov205' CHIC & CHOC
zakrslý zimolez ovíjivý
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ ++kombinovaná:žlutá a bílá a purpurová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kvetoucí zimolezy jsou ozdobou nejednoho venkovského plotu a čím dál častěji se v dnešní době stávají součástí i moderní zástavby. Proč? Nádherně a bohatě kvetou a díky rychlému růstu brzy odcloní nežádoucí pohledy. To se samozřejmě týká těch popínavých, které jsou tak vysoké, jak vysokou jim nabídnete oporu. Francouzskému výzkumnému ústavu pro zemědělství INRA, který se může pyšnit takovými kousky jako např. ořechoplodec Grand Bleu® nebo vajgélie Black&White®, se ale podařil nevídaný kousek - zakrslý kvetoucí zimolez, který nazvali CHIC & CHOC.

Zimolez CHIC & CHOC nabízí unikátní podívanou a ještě lepší povoněnou. Jeho dvoupyské květy se otevírají ze sytě purpurových poupat do nejprve světle zlatožlutých květů, jež brzy zbělají a skvěle kontrastují s různými stupni purpurové barvy na poupatech, která se rozevírají postupně. A ta vůně! Sytá, sladce ovocná s lehkou příměsí exotického koření. Kvetení začíná již v červnu a trvá až do konce prázdnin, pokud má rostlina dost živin a slunce. Popřípadě ji zle po první silné fázi kvetení zakrátit o polovinu a vykvete koncem srpna podruhé ve stejné síle na asi měsíc.

Listy jsou středně zelené navrch, stříbřité zespodu, opadavé, úzce oválné až elipčité, vstřícné a nejsou u stonku srostlé jako listy zimolezu kozí list. Navíc jsou velmi odolné chorobám typickým pro tento druh. Po odkvětu rostlinu zdobí velmi krásné, svítivě červené plody jako lesklé korálky, které jsou mírně jedovaté, ale pokud rostlinu po odkvětu ostříháte, plodů se nedočkáte a nemusíte se jich obávat. Roste do pouze asi 50 cm výšky a šířky.

Roste pomalu a lze stříhat po odkvětu nebo zjara před rašením - většinou stačí lehce zarovnat celý keřík, protože sám roste vcelku kompaktně. Není náročný na půdní typ, ale přednost dá živné a mírně vlhké půdě. Nesnáší kyselou zem a podmáčení. Pěstujte jej výhradně na plném slunci. Očekávaná mrazuvzdornost je cca -27°C.

Poslední revize 17-12-2018.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.