Lobelia x speciosa STARSHIP™ SCARLET

Lobelia x speciosa
Lobelia x speciosa STARSHIP™ SCARLET
lobelka nádherná
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Lobelka je z čeledi zvonkovitých, ale čítá tolik druhů, že mnoho botaniků dává přednost zařazení pod samostatnou čeleď lobelkovitých. Lobelek je k dnešnímu datu úctyhodných 415 druhů. Pochází vesměs ze všech koutů světa, ponejvíce z amerického kontinentu. Často se jedná o vlhkomilné, tropické druhy nebo jednoletky, ale podařilo se i několik trvalkových zahradních hybridů, které jsou vhodné i pro naše klima. Jako například lobelka nádherná lobelia x speciosa, kterou poprvé popsal anglický botanik Robert Sweet (1783-1835) a která je vícenásobný kříženec mezi druhy siphilitica, fulgens a cardinalis. Nově se nyní vyvíjejí odrůdy, které mají delší životnost a jdou odolnější silnějším mrazům.

STARSHIP™ SCARLET je fantastický přírůstek do rodiny nových a vylepšených trvalkových lobelek od firmy Kieft Seeds z USA. Série STARSHIP™ je zatím malá, obsahuje jen dvě odrůdy - růžovou Rose a tuto Scarlet s křiklavě červenými květy, jež nezapřou svůj mexický původ (l. cardinalis). Vykvétá asi v polovině července na dužnatých stoncích o výšce 30-40 cm. Rychle vytváří bohaté, přísně vzpřímené trsy s mnoha stonky a záplavou zářivých květů, jež kvetou až do konce léta. Odstříháváním stonků s odkvetlými květy podpoříte tvorbu nových.

Listy jsou kopinaté, v přízemní růžici velmi tmavě vínově červené až hnědočervené, a jakmile začne vyrůstat stonek s květy, listy podél stonku se změní na čerstvě zelené s vínovým přelivem. Jsou lesklé a zdravé a i před květem nabídnou efektní trs.

Lobelka nádherná vyžaduje vlhko a i když to mnozí pěstitelé popírají, dokáže stát i v lehce podmáčené půdě a svědčí jí to. Při našich testech se prokázalo, že přes zimu neuhynuly rostliny mrazem, ale suchem a ty, které byly v jílovitém, podmáčeném nebo velmi vlhkém záhoně, měly po celou zimu krásné listy těsně nad zemí a v nové sezóně brzy vyrazily ze země a vytvořily dvojnásobný trs v porovnání s rokem předchozím. Pěstujte ji na plném slunci nebo pouze v mírném polostínu, kde ale může být krátkověká. Má ráda živnou půdu jakékoli pH reakce, takže během kvetení je dobré ji občas přihnojit organickými hnojivy. Rostlina obsahuje jedovaté látky a při řezu roní mléko, které může alergickým jedincům způsobit kožní alergie. Mrazuvzdornost vyzkoušená do -22°C a předpokládá se do -24°C, pokud přes zimu neuschne.

Poslední revize 02-12-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Lobelia x speciosa STARSHIP™ SCARLET
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Lobelia x speciosa
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Lobelia x speciosa STARSHIP™ DEEP ROSE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.