Hydrangea quercifolia 'RUBY SLIPPERS'

Hydrangea quercifolia
Hydrangea quercifolia 'RUBY SLIPPERS'
hortenzie dubolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.3-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Hortenzie dubolistá patří k vyhledávaným kvetoucím rostlinám, neboť nabídne mnoho krásných atributů najednou: nezvykle tvarované listy, bohaté kvetení a atraktivní podzimní zbarvení listů. Základní druh pochází z jihovýchodní části USA a odrůda Ruby Slippers vznikla na úplně opačné straně USA - v Oregonu na severozápadě, ve měste McMinnville. Do prodeje ji roku 2010 uvedlo U.S. National Arboretum.

Dubolistá hortenzie Ruby Slippers je křížencem odrůd Pee Wee a Snow Queen z roku 1998. Nese opadavé, vykrajované listy s výrazně špičatými cípy jako u dubu červeného. Jsou velké, cca 14-18 cm dlouhé a široké, kožovitě tuhé a na omak hrubší. V sezóně mají čerstvě zelenou barvu a už koncem léta se mění na svítivě červenou a vínovou a takto vybarvené na rostlině vydrží přes 2 měsíce, než opadají koncem podzimu.

Květenství jsou poměrně velká, mívají 22 až 25 cm na výšku, jsou pevná a vzpřímená. Sterilních květů je v celém květenství asi polovina, jsou smetanově bílé při rozkvětu začátkem léta, v půlce léta se mění na růžové a v září jsou výrazně červeně purpurové, aniž by uvadaly.

Keř roste kompaktně, převážně do stran a bohatě se větví. Pro pěkný tvar není potřeba stříhat. Pokud byste chtěli rostlinu jakkoli tvarovat, udělejte to okamžitě po odkvětu, aby si vytvořila dostatečně vyzrálé větvičky, které pokvetou v dalším roce.

Hortenzie dubolistá pochází z vlhkých míst v přírodě, často roste poblíž vodních toků, kde její kořeny mohou být dočasně podmáčené. Pěstujte ji proto v rovnoměrně vlhké zemi, která bude přiměřeně živná. Dobře zvládá vysazení v těžkých půdách, kde poroste pomaleji. Nejspokojenější bude v polostínu, ale ve vlhké zemi se jí bude dařit i na plném slunci. Plně mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize: 12-11-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea quercifolia
Hydrangea quercifolia SNOW QUEEN ('Flemygea')
Hydrangea quercifolia 'PEE WEE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.