Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON'

Pinus
Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON'
zakrslá borovice - stromková
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto
BREPO® je velmi pěkná zakrslá borovice ze Švýcarska, kde byla zkřížena borovice černá a borovice hustokvětá. Zasadil se o ni Henri Bregeon (asi r.1989) a nazval ji Pierrick Bregeon. Měla takový úspěch i za hranicemi francouzsky mluvících zemí, že ji roku 2003 v USA přejmenovali na BREPO®, což je pro celý zahradnický svět daleko jednodušší. Otázkou přesto zůstává, proč v názvu stále trvají na pojmenování pinus nigra, když se jedná o hybrid.

Zakrslá borovice BREPO® nese delší jehlice, které vypadají měkké jako vlasy, ale popravdě jsou podobně pevné jako jehličí samčího rodiče - borovice černé, jen jsou tenčí a mají svěžejší zelenou barvu. Rostlina vytváří spíše plošší a velmi husté koruny i bez stříhání a skvěle se hodí k použití ve formě stromku nebo stromu, jehož koruna bude hustá ale nikdy příliš velká.

Roste pomalu - pouze asi 5 cm za rok, takže ji můžete umístit i do malé zahrady. Stromky s nízkými kmeny budou spokojené i ve venkovním kontejneru na terase, na balkoně nebo před vchodem domu. Svým nevšedním vzhledem lze použít jako menší solitéru do malé trávníkové plochy stejně jako do japonské zahrady. Stromy s vysokými kmeny se často používají i jako kompaktní náhrada nemrazuvzdorné pinie.

Borovice potřebují plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenatá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Řez je možný zjara před rašením nebo koncem léta a to pouze na větvích s jehlicemi. Popřípadě lze tvarovat odlamováním nových výhonů (tzv. svíček) na jaře, nebo jejich krácením. Mějte na paměti, že koruna bývá velmi těžká a je nutné stromy vždy vyvázat k opoře na prvních několik let, než spolehlivě zpevní své kmeny. Mrazuvzdorná do cca -29°C .

Poslední revize 12-11-2018

VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus densiflora 'LOW GLOW'
Pinus densiflora 'ALICE VERKADE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.