Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON'

Pinus
Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON'
zakrslá borovice - stromková
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto
BREPO® je velmi pěkná zakrslá borovice ze Švýcarska, kde byla zkřížena borovice černá a borovice hustokvětá. Zasadil se o ni Henri Bregeon (asi r.1989) a nazval ji Pierrick Bregeon. Měla takový úspěch i za hranicemi francouzsky mluvících zemí, že ji roku 2003 v USA přejmenovali na BREPO®, což je pro celý zahradnický svět daleko jednodušší. Otázkou přesto zůstává, proč v názvu stále trvají na pojmenování pinus nigra, když se jedná o hybrid.

Zakrslá borovice BREPO® nese delší jehlice, které vypadají měkké jako vlasy, ale popravdě jsou podobně pevné jako jehličí samčího rodiče - borovice černé, jen jsou tenčí a mají svěžejší zelenou barvu. Rostlina vytváří spíše plošší a velmi husté koruny i bez stříhání a skvěle se hodí k použití ve formě stromku nebo stromu, jehož koruna bude hustá ale nikdy příliš velká.

Roste pomalu - pouze asi 5 cm za rok, takže ji můžete umístit i do malé zahrady. Stromky s nízkými kmeny budou spokojené i ve venkovním kontejneru na terase, na balkoně nebo před vchodem domu. Svým nevšedním vzhledem lze použít jako menší solitéru do malé trávníkové plochy stejně jako do japonské zahrady. Stromy s vysokými kmeny se často používají i jako kompaktní náhrada nemrazuvzdorné pinie.

Borovice potřebují plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenatá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Řez je možný zjara před rašením nebo koncem léta a to pouze na větvích s jehlicemi. Popřípadě lze tvarovat odlamováním nových výhonů (tzv. svíček) na jaře, nebo jejich krácením. Mějte na paměti, že koruna bývá velmi těžká a je nutné stromy vždy vyvázat k opoře na prvních několik let, než spolehlivě zpevní své kmeny. Mrazuvzdorná do cca -29°C .

Poslední revize 12-11-2018

VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON' výška kmene 60 cm, šířka koruny 60-70 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON' výška kmene 100 cm, šířka koruny 50-60 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON' výška kmene 170 cm, šířka koruny 50-60 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Pinus densiflora 'LOW GLOW'
Pinus densiflora 'ALICE VERKADE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.