Pinus densiflora 'LOW GLOW'

Pinus densiflora
Pinus densiflora 'LOW GLOW'
borovice hustovětá - stromek
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled foto
Borovice hustokvětá, také nazývána japonská, opravdu pochází ze země vycházejícího slunce. Patří tam zřejmě k nejvíce zastoupenému druhu nejen v přírodě ale i v zahradách, neboť existuje mnoho menších i zakrslých odrůd, které se vejdou i do zahrad s omezeným prostorem. A navíc tvoří převážně dómovité koruny, které se v chladnější Evropě dají skvěle využít jako náhražka středozemní pinie, která u nás není dostatečné mrazuvzdorná.

Low Glow je tzv. čarověník borovice hustokvěté, tedy náhodný nález zmutované větvičky nahuštěného růstu. Řečeno jednoduše jedná se o zakrslou a velmi krásnou odrůdu s měkkými, světle zelenými jehlicemi o délce asi 6 cm. Vyrůstají ve svazcích po 2 a v zimě ztrácí chlorofyl, čímž nabývají nažloutlý dojem. Jakmile na jaře přijde teplé počasí, opět zezelenají a jsou celou sezónu nádherně šťavnatě zelené. Na rostlině vydrží asi 3 roky.

Low Glow přirůstá velmi pomalu a tvoří nadýchané, husté, horizontální polštáře. Přirozeně tvoří keře od země bohatě zavětvené, ale díky kompaktnímu růstu se často využívá i k roubování na nižší kmínky pro získání stromkové formy. Starší rostliny odhalují načervenalou borku, jakmile se začne odlupovat kůra. Odrůdu objevil kolem roku 1985 Sidney Waxman z americké University of Connecticut.

Borovice potřebují plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenatá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Řez je možný zjara před rašením nebo koncem léta a to pouze na větvích s jehlicemi. Popřípadě lze tvarovat odlamováním nových výhonů (tzv. svíček) na jaře, nebo jejich krácením. Při pěstování v nádobách bude dříve ztrácet starší jehlice, čemuž zamezíte občasným hnojením. Mrazuvzdorná do cca -29°C .

Poslední revize 10-11-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus densiflora 'ALICE VERKADE'
Pinus nigra 'MARIE BREGEON'
Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.