Tricyrtis formosana 'Innotripf' PINK FRECKLES®

Tricyrtis formosana 'Innotripf'
Tricyrtis formosana 'Innotripf' PINK FRECKLES®
liliovka, hadí lilie
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ ++kombinovaná:fialová a bílá a vínová
DOBA KVETENÍ září - listopad
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Trochu exotického povzbuzení nabízí ve druhé polovině léta tato liliovka, které se u nás říká také hadí lilie, zatímco v angličtině dostala poněkud nehezké jméno ropuší lilie. Její přirozený výskyt sahá od východních Himalájí až k Filipínám a konkrétně druh formosana k nám přichází z Taiwanu. Jedná se plně mrazuvzdornou trvalku, která svými exotickými květy zpestří polostinné a stinné zahrady konce léta a podzimu. A nutno dodat, že zaujmou i většinu nadšených fotografů, protože vyfotit jejich členité květy je opravdu výzva!

PINK FRECKLES® je nádherná liliovka kompaktního růstu a extrémně bohatým kvetením od září až do listopadu. Květy jsou 2 až 3 cm široké, světle lila růžové až fialkové s množstvím tmavě fialových skvrn. Prostředek zdobí blizna zakončená trojklannou korunkou s červenými skvrnami a droboulinkými perličkami při krajích. Máte-li dobré oči, nebo se díváte na kvalitní fotku ve velkém zvětšení, je to opravdová nádhera. Trochu evokuje květy masožravých rostlin.

Tvoří husté trsy s krásnými listy. Ty jsou světle zelené, široce kopinaté listy s výraznými žilkami. Na podzim žloutnou, zatímco stonky stále nabízí čerstvé květy. Hodí se do společnosti sasanek, leukotoe, nebo i mezi azalky a mamoty.

Rostlina má ráda polostín a vlhkou, raději mírně kyselou, velmi živnou půdu. Je dobré ji řádně zamulčovat, aby nevysychala a v případě holomrazů nízké teploty neohrozily její hlízy. Raší pozdě zjara, takže doporučujeme nějak si označit místo výsadby, abyste na jejím místě nevysazovali nic dalšího v době, kdy již máte pocit, že všechny živé trvalky musí mít nové výhony. Plně mrazuvzdorná do cca -28°C.

Poslední revize 07-11-2018.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.