Prunus avium 'Büttners Rote Knorpelkirsche' ALTENBURGER MELONENKIRSCHE

Prunus avium 'Büttners Rote Knorpelkirsche'
Prunus avium 'Büttners Rote Knorpelkirsche' ALTENBURGER MELONENKIRSCHE
třešeň chrupka - středně pozdní
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled foto

Takzvaná Büttnerska, jak se jí u nás říkávalo, je již letitou odrůdu naprosto úžasné odrůdy třešně chrupky. Pochází z německého Halle, kde byla objevena jako náhodný semenáč již roku 1795. Podle samotného vybarvení plodů každého rychle napadne, že se jedná o cosi výjimečného. Někdy kolem přelomu tisíciletí byla přejmenována a nový obchodní název ALTENBURGER MELONENKIRSCHE mi nezní jako zjednodušení už tak složité němčiny.

Plody jsou sytě žluté s nepravidelně velkým červeným líčkem pouze na osluněné straně a při plné zralosti, středně velké, kulaté až mírně elipčité, s lesklou slupkou, prostě krásné. Chuť je velmi sladká sjemnou kyselostí a melounovým aroma. Dužina je chruplavá, středně šťavnatá, žlutá a hůře odlučitelná od pecky. Zraje v 5.třešňovém týdnu, tj. přibližně od poloviny července, spolu s mnoha jinými tmavočervenými chrupkami, mezi kterými strom se žlutočervenými plody doslova září. Plodí spolehlivě a pravidelně.

Je cizosprašná a potřebuje opylovače, vhodnými jsou odrůdy Hedelfingen, Regina, Napoleonova, Kordia, Stella, Van a další s kvetením a zráním ve stejném období.

Roste středně bujně do zakulacené koruny s mírně plošší vrškem. Třešně mají rády lehce kyselou, živnou, spíše hlinitopísčitou, vlhkou ale nepodmáčenou půdu a plné slunce. Třešně nesnáší suché půdy a v době nalévání plodů je dobré strom zalévat, pokud je suchá sezóna, aby plody nabyly na hmotnosti a byly šťavnaté. Plně mrazuvzdorná do min. -29°C.

Poslední revize: 25-10-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus avium 'Büttners Rote Knorpelkirsche' ALTENBURGER MELONENKIRSCHE podnož Gisela5 výška 125-150
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Prunus avium 'DÖNISSENS GELBE'
Prunus avium 'BURLAT'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.