Acer palmatum 'HERHAIM'

Acer palmatum
Acer palmatum 'HERHAIM'
japonský javor, javor dlanitolistý
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Japonský javor Herhaim je dechberoucí odrůda z Německa s překrásnou barevnou hrou. Jeho vzpřímené větve jsou lesklé a zářivě červené po celý rok, nejenom v zimě jako u několika podobných odrůd. Opadavé listy jsou dlanité, výrazně vykrajované ale nikoli stříhané (dissectum). Nové raší zjara ve žlutozelené barvě s nápadným růžovým okrajem, během léta nabírají sytější zelenou, ale nikdy nejdou příliš tmavé a vždy mají na osluněných stranách keře lososově růžový přeliv. A na podzim se mění do směsice sytě růžové, měkce lososové, oranžové a žluté.

Rostlina tvoří souměrný, v mládí vzpřímený a s věkem pěkně zaoblený keř o výšce a šířce kolem dvou metrů. Řez nevyžaduje, ale je možné jej koncem podzimu nebo v zimě během bezmrazého období tvarovat. Díky fantastické barvě větví nabídne parádu i během zimy, zejména v předzahrádkách a před okny tak, abyste na něj viděli i tehdy, kdy venkovní počasí k procházkám zahradou nevybízí.

Japonské javory rostou lépe v kyselejší půdě, vlhčí – nikoli přemokřené, propustné. Kořeny zamulčujte. Mají rády umístění s vyšší vzdušnou vlhkostí, například poblíž jezírek a vodních toků, ale není to nezbytné. Pro syté vybarvení listů jej určitě pěstujte na plném slunci. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C.

Poslední revize 16-10-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Acer palmatum ('Senkaki', 'Sango-kaku') 'SANGOKAKU'
Acer palmatum 'CORALLINUM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.