Leucothoe 'LITTLE FLAMES'®

Leucothoe
Leucothoe 'LITTLE FLAMES'®
leukotoe
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:červená a zelená a rudá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Ve Střední Evropě jsou leukotoe novějším druhem, který si získává stále více obdivovatelů. Jejich druhy pochází z různých míst zeměkoule - Madagaskaru, Himalájí, Japonska, Severní i Jižní Ameriky. Jedná se o nízké, stálezelené keře s tužšími listy a vyhovující mrazuvzdorností. Ron van Opstal z Holandska, kde se pěstují asi nejvíce, už má na svém kontě několik odrůd a v roce 2013 jeho kolega Leo Duyndam nalézá další mutaci starší odrůdy leukotoe SCARLETTA® (Zeblid) s fantastickým vybarvením, pro kterou o dva roky později získává patent č. PP25246 pro USA a EU33167 pro Evropu.

Máte-li rádi výrazné barvy a neopadavé keříčky, leukotoe Little Flames® si zamilujete na první pohled. Tento během roku čerstvě zelený bochánek s menšími, přišpičatělými listy raší výrazně červeně zjara a na podzim nabírá dechberoucí až křiklavé odstíny karmínově červené a později sytě vínové barvy, která na keři vydrží až do jara. Na přelomu dubna a května vykvétají drobné, nevýrazné, konvalinkové květy, po jejichž odkvětu je dobré odstranit větvičky, které by tvořily semena a podpořit tak rašení nových.

Little Flames® je lesklý keř, který si najde místo v jakékoli kompozici - ať už mezi jehličnany, jinými stálezelenými keři nebo i před vyššími trvalkami. Patří mezi hybridy amerického druhu fontanesiana, které mají o něco vyšší nároky na závlahu než japonský druh keiskei. Ve svém přirozeném výskytu žije na krajích lesa nebo v podrostu vysokých stromů, tedy v prostředí od lehce rozptýleného světla až po těžký stín. Máme však vyzkoušeno, že v dobré půdě a s dostatkem vlhkosti dobře prosperují i na slunečných stanovištích, kde nabízí sytější červenou. Roste pomalu a velmi hustě, střih není třeba, ale je možný zjara po odkvětu.

Jedná se vřesovištní keř, což je důležité mít na paměti při přípravě výsadbového místa. Zem musí být prolehčená (například přidáním vláknitého substrátu, odpadové kůrové drtě apod.), kyselá (přidáním rašeliny) a dobře propustná (pokud máte jílovitou zem, nedělejte hlubokou jámu, ale široké a mělké lože). Přesto musí být neustále vlhká (nikoli mokrá), takže řádně zamlčujte. Je dobré rostlině čas od času dopřát vyvážené, pomalu rozpustné hnojivo, nebo při blednutí dodat jednorázovou výživu pro zeleň listů. Little Flames® je výborně mrazuvzdorný do cca -29°C a je vhodný i pro pěstování ve venkovních kontejnerech, kde si pohlídejte zálivku a nenechte jej vyschnout ani v zimě.

Poslední revize 07-10-2018; 24-09-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Leucothoe výška 15-25 cm, šířka 20-30 cm
STANDARD
ZIMNÍ SKLAD POŠTOU


Podobné rostliny
Leucothoe 'Zeblid®' SCARLETTA®
Leucothoe 'Lipsbolwi' RED LIPS®
Photinia x fraseri 'BR2011' CHICO
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.