Ceratostigma griffithii

Ceratostigma griffithii
Ceratostigma griffithii
olověnec Griffithův, rohovec
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ blankytně modrá
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Jistě znáte ze Středozemních oblastí nádherně kvetoucí keř s blankytně modrými květy, který ale není dostatečně odolný pro naše klima. Naštěstí existuje několik podobných druhů, kterou jsou odolné a nesou velmi podobné květy. Olověnec Griffithův je jedním z nich, pochází z Himalájí a nabízí skvostnou modrou podívanou na konci léta.

Olověnec Griffithův, v angličtině nazývaný barmský olověnec, je v našich podmínkách nízký až rozložitý, opadavý keř s drobnými, blankytně modrými květy od konce srpna do podzimu. Květy jsou pětičetné, pouze asi 1-2 cm široké a vyrůstají v menších trsech na koncích vínově červených větví. Opadavé listy jsou nápadně drsně chloupkaté stejně jako větvičky, jsou kulaté až vejčité, středně zelené s vínovým okrajem a na podzim brzy červenají, zatímco keř stále kvete. Keř je hustý, trošku neučesaný, boční větvičky poléhavé, středové vystoupavé a čím více slunce mu nabídnete, o to více pokvete. Skvěle se kombinuje s keři, které do konce léta ukončí kvetení (např. s třezalkami) a tím zahradu doplní o pár kvetoucích měsíců navíc.

Není náročný na půdní typ, ale lépe prospívá ve středně živných, lehkých s určitě propustných půdách - nesnáší zamokření nebo příliš těžkou půdu. Má rád vlhko, pokud je zem dobře odvodněná, ale často se vysazuje i do větších skalek. Dopřejte mu chráněné místo a během tužších zim jej na zimu zakryjte chvojím. Zjara po mrazech zastřihněte těsně nad zemí a nechte narašit z kořenů jako trvalku. Ověřená mrazuvzdornost do -24°C.

Poslední revize 10-09-2018.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Ceratostigma griffithii
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Ceratostigma willmottianum
Ceratostigma 'AUTUMN BLUE'
Ceratostigma plumbaginoides 'GENTIAN BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.