Gentiana 'LIPSTICK ASHIRO'

Gentiana
Gentiana 'LIPSTICK ASHIRO'
hořec
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová až purpurová
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Jedna z nejkrásnějších skalkových trvalek a zároveň jedna z mála rostlin s opravdu modrými květy se jmenuje hořec. Celý rod čítá na asi 400 druhů, které se mezi sebou velmi úspěšně kříží. Série Ashiro pochází z Japonska a zahrnuje několik překrásných, velmi nízce rostoucích druhů se sytě vybarvenými květy. V Evropě ji zastupuje nizozemská firma CNB New Plants. Britská encyklopedie RHS všechny rostliny ze série řadí pod gentiana triflora, což se vzhledem ke stavbě, tvaru květu i velikosti rostliny zdá nadmíru podivné, zůstáváme raději bez druhového označení. Odrůdu vyšlechtil Dr. Hikage z Japonska a práva v Evropě zastupuje nizozemská CNB New Plants.

Lipstick Ashiro je výjimečně a neobvykle vybarvený hořec z japonské série Ashiro. Nabízí sytě purpurově růžové, úzce trubkovité květy, které ční vzhůru k nebi a otevírají se za plného slunce. Kvete od poloviny léta až do října. Jako pěkný kontrast funguje světlejší zelená drobných, elipčitých listů. Celá rostlina je kompaktní až půdopokryvná.

Hořec nepotřebuje žádnou péči. Vyžaduje vlhkou ale dobře propustnou půdu na osluněné stráni, skalce nebo při okrajích trvalkových záhonů. Půda by měla být živná a podzimně kvetoucí druhy potřebují kyselou zem. Odolává teplotám do cca -29°C.

Poslední revize 06-09-2018; 04-10-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Gentiana 'LITTLE PINKIE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.