Ilex crenata 'CONVEXA'

Ilex crenata
Ilex crenata 'CONVEXA'
cesmína vroubkovaná
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.3-1.8m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kultivar japonské cesmíny vroubkované „Convexa“ je velmi oblíbeným keřem bonsaistů a zahradníků, kteří jej rádi tvarují a vystříhávají z něj roztodivné tvary. Oproti původnímu druhu je méně vzrůstná a o dost hustší a kompaktnější, takže po jakémkoli řezu spolehlivě obrazí a nezanechá prázdné místo. Listy jsou drobné, 1-2 cm dlouhé, lesklé, sytě až tmavě zelené listy podobné buxusům, ale kraje jsou stočené směrem dolů. Nejedlé plody jsou drobné, lesklé, černé kuličky a přestože bývají hojné, díky své barvě ta již tmavém keři nejsou příliš nápadné. Roste vcelku bujně a hustě, lze jakkoli stříhat a tvarovat od jara až do poloviny léta. Je nenáročná, snáší téměř každou půdu, pokud bude vlhká. Ideální půda je mírně kyselá a vlhká, propustná, přiměřeně živná. Máte-li rostlinu stříhanou jako bonsai nebo do určitého tvaru, doporučujeme ji v tuhých zimách zakrýt netkanou textílií, abyste se vyhnuli možnému spálení vrchní vrstvy listů. V zimě, není-li zmrzlá zem, zalévejte!
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Ilex (maximowicziana var.kanehirae) IMPALA®
Ilex crenata 'ELLIPTA ELEGANS'
Ilex crenata 'FarrowSK6' PATTI O®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.