Pinus strobus ('Nana') 'RADIATA'

Pinus strobus ('Nana')
Pinus strobus ('Nana') 'RADIATA'
zakrslá borovice Vejmutovka
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ modrostříbrná
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Máte-li rádi borovice s měkkými jehlicemi, borovice Vejmutovky jsou tou pravou volbou. Odrůda Radiata je jednou z nich. Její jehlice jsou poměrně dlouhé, rostou vzpřímeně, mají modrozelenou barvu se zelenou linkou zespodu, celkový dojem je stříbromodrý až modrozelený, velmi nadýchaný.

Tato borovice se řadí k pomalu až středně rychle rostoucím borovicím, v mládí narůstá spíše do šířky a až později ukáže ve svém středu centrální terminál, který má tendenci růst přímo k nebi a tak trochu pokazit ten chundelatý habitus této odrůdy. Proto se často odstraňuje hluboko zevnitř keře a rostlina bude dál růst do svého nadýchaného, vzpřímeně polštářovitého tvaru.Pokud terminál necháte volně růst, může dosáhnout až 4m a celá borovice změní tvar do široce pyramidálního. Již nebude tak plná a nadýchaná.

Borovice Radiata se hodí do jakéhokoli zahradního aranžmá, ať už tvoříte japonskou zahradu, nebo zahradu středozemního stylu. Svým uvolněným vzezřením dodá půvab jakékoli kompozici. Potřebuje plné slunce a dobře odvodněnou, spíše sušší zem, kterou ale v prvním roce po výsadbě budete udržovat mírně vlhkou, aby jí nezasychaly konce jehlic a dobře zakořenila. Mrazuvzdorná do cca -39°C.

poslední revize: 09-02-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Pinus strobus ('Nana') výška kmene 80-90 cm, šířka koruny 40-50 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM
Pinus strobus ('Nana') výška kmene 80-90 cm, šířka koruny 40-50 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Pinus x schwerinii 'WIETHORST'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.