Pinus strobus ('Nana') 'RADIATA'

Pinus strobus ('Nana')
Pinus strobus ('Nana') 'RADIATA'
zakrslá borovice Vejmutovka
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ modrostříbrná
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Máte-li rádi borovice s měkkými jehlicemi, borovice Vejmutovky jsou tou pravou volbou. Odrůda Radiata je jednou z nich. Její jehlice jsou poměrně dlouhé, rostou vzpřímeně, mají modrozelenou barvu se zelenou linkou zespodu, celkový dojem je stříbromodrý až modrozelený, velmi nadýchaný.

Tato borovice se řadí k pomalu až středně rychle rostoucím borovicím, v mládí narůstá spíše do šířky a až později ukáže ve svém středu centrální terminál, který má tendenci růst přímo k nebi a tak trochu pokazit ten chundelatý habitus této odrůdy. Proto se často odstraňuje hluboko zevnitř keře a rostlina bude dál růst do svého nadýchaného, vzpřímeně polštářovitého tvaru.Pokud terminál necháte volně růst, může dosáhnout až 4m a celá borovice změní tvar do široce pyramidálního. Již nebude tak plná a nadýchaná.

Borovice Radiata se hodí do jakéhokoli zahradního aranžmá, ať už tvoříte japonskou zahradu, nebo zahradu středozemního stylu. Svým uvolněným vzezřením dodá půvab jakékoli kompozici. Potřebuje plné slunce a dobře odvodněnou, spíše sušší zem, kterou ale v prvním roce po výsadbě budete udržovat mírně vlhkou, aby jí nezasychaly konce jehlic a dobře zakořenila. Mrazuvzdorná do cca -39°C.

poslední revize: 09-02-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus x schwerinii 'WIETHORST'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.