Gaura lindheimeri 'Gaudwwhi' GEYSER

Gaura lindheimeri 'Gaudwwhi'
Gaura lindheimeri 'Gaudwwhi' GEYSER
gaura, svíčkovec
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Gaura je typický příklad trvalky, která si zaslouží svou cenu na etiketě, ať už je v jakékoli velikosti. Tato trvalka se totiž řadí k těm nejpilněji kvetoucím rostlinám, jelikož začíná kvést někdy již v prvních horkých a slunečných dnech června a pokračuje až do podzimu, mnohdy ještě v říjnu najdete trs rozkvetlý. Sérii GEYSER vyšlechtil holandský pěstitel a šlechtitel Henricus Stemkens v letech 1998-2000 a vyznačuje se kompaktním a hustým růstem s květy ve třech barvách: bílé, světle a tmavě růžové.

GEYSER, někdy pro přesnost nazývaná i GEYSER WHITE je první ze série svíčkovců GEYSER z Nizozemí. Jedná se o spolehlivou, trvalkovou odrůdu nízkého a kompaktního růstu s množstvím sněhově bílých květů od začátku léta až do začátku podzimu. Květy jsou v porovnání s ostatními gaurami široké a pěkně rozevřené a mají neobvyklý tvar – 4 okvětní plátky jsou seskupené jako zaječí uši v horní polovině květu a z prostředku visí krátké růžové tyčinky jakou fousy mrože. Takto popsané to může znít možná bizarně, ale věřte, že výsledek je dokonalý. Výška v listu je kolem 30 cm a s květovými stonky může do konce sezóny dorůst až 60 cm. Rostlina získala patent č. PP18279 v roce 2007.

Gaura má ráda rovnoměrně vlhkou, ale dobře odvodněnou půdu a umístění na plném slunci. Nesázejte do jílu. Po zakořenění dobře zvládá i občasný přísušek. Bohatost a délka kvetení je přímo úměrná množství živin v půdě, takže pokud si nejste jistí její kvalitou, rostlinu v době květu přihnojujte běžnými hnojivy na podporu kvetení. Mrazuvzdorná do cca -27 °C. V lokalitách s déle trvajícími holomrazy doporučujeme na zimu bohatě zamulčovat a překrýt chvojím. Zjara raší ze spodní části dřevnaté báze z předešlého roku, tu je třeba před mrazy ochránit.

Poslední revize 20-06-2018; 23-05-2023
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Gaura lindheimeri 'WHIRLING BUTTERFLIES'
Gaura lindheimeri 'SUMMER BREEZE'
Gillenia trifoliata
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.