Robinia 'PURPLE ROBE'

Robinia
Robinia 'PURPLE ROBE'
akát
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kvetoucí stromy jsou vždy ozdobou každé zahrady. V případě tohoto akátu to díky barvě a velikosti květů platí dvojnásob. Jedná se o křížence akátů robinia pseudoacacia a robinia hispida var.kelsey. Po jednom zdědil délku hroznových květenství, po druhém jejich barvu. Pochází z roku 1961 jako beztrnný nástupce trnité odrůdy Casque Rouge.

Akát Purple Robe je na první pohled totožný se starou odrůdou Casque Rouge - nabízí okázalé hrozny květů sytě růžové až nachově purpurové barvy o délce 15-20 cm. Vykvétá v polovině jara a v létě někdy sám remontuje (tu a tam udělá pár menších květů). Popřípadě se tomu dá pomoci tím, že v červnu, po prvním kvetení, rostlinu zastříhnete. Akát narůstá během celého roku a kvete i na nových výhonech, takže si zajistíte další várku květů i během léta.

Listy jsou klasicky akátové, lichozpeřené, středně zelené barvy. Akátům přirůstají nové větve a listy až do podzimu, takže strom má neustále svěží zeleň až do opadu listů. Koruna je lehká, světlo-propustná, široce pyramidální a vcelku pravidelná. Tato odrůda zřídkakdy přeroste výšku 8m. Díky světlé koruně můžete i pod ním pěstovat jiné dřeviny. Větve jsou téměř bez trnů.

Dává přednost propustným a chudším půdám, po dobrém zakořenění snáší i sucho. V mokré a těžké půdě má minimální šanci na přežití. Vyvázání kmene do tzv.trojnožky je u akátu nutné na min. 3 roky od výsadby, protože jeho dřevo je křehké a ve větru by se mohl polámat. Každoroční řez zpevní korunu a výrazně snižuje riziko vylomení větrem. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C.

Poslední revize 27-05-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Robinia x margaretta 'Pink Cascade' CASQUE ROUGE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.