Larix kaempferi 'MAGIC GOLD'

Larix kaempferi
Larix kaempferi 'MAGIC GOLD'
modřín japonský
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a světle zelená a zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Magic Gold je novinka mezi japonskými modříny z roku 2016 z Nizozemí. Jedná se o hustě rostoucí opadavý jehličnan, jehož nové přírůstky jsou svítivě žlutozelené a dozrávají ve zlatožlutou, aniž by je pálilo slunce. Poprvé byl představen v roce 2016 na veletrhu GrootGroenPlus, kde získal zlatou medaili, jak jinak.

Roste vcelku bujně a souměrně do všech stran, pouze výšku trochu zanedbává a vypadá krásně jako malý keř nebo roubovaný na kmínku jako nízký stromeček. Opadavé jehlice jsou měkké a na dotek nesmírně příjemné. Zlatožlutou barvou skvěle rozsvítí aranžmá jinak vybarvených jehličnanů nebo jiných rostliny na skalce či v předzahrádce. Je to velmi nová odrůda a jeho konečná velikosti se zatím pouze odhaduje na cca 1,5 m.

Modříny jsou dřeviny pro sušší stanoviště. Nesnáší přemokření, přesto je nutné jej po výsadbě pravidelně vlhčit, aby v prvním roce dobře zakořenil. Najděte mu sušší nebo dobře odvodněné místo na plném slunci. Není náročný na půdní typ, ale ocení hlubokou půdu. Řez je vhodný jarní pro podporu větvení a letní pro tvarování. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 09-03-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cedrus deodara 'GOLDEN HORIZON'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.