Dryopteris affinis 'PINDERI'

Dryopteris affinis
Dryopteris affinis 'PINDERI'
kapraď rezavá
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny

Kapraď rezavá je základním druhem kapradiny, ze které byly vyšlechtěny ty nejhezčí odrůdy. Její název odkazuje na barvu hlavní žilky, která při dozrávání listu nabývá na zlatohnědé barvě, ale nijak neovlivní celkovou příjemnou zeleň listů, která je po celá rok šťavnatě trávová až středně zelená.

Pinderi je vzrůstná odrůda s užšími ale dlouhými vějíři částečně stálezelených listů, jejichž délka může dosáhnout až kolem 80 cm. Jsou kopinaté, dokonale poskládané, mladé lístečky jsou lehounce vypouklé, ale při dozrání se narovnají do plocha. Nenechte se rozčarovat drobnými lístky při rašení, zničehonic vyrazí k nebi, zesílí stonek a je z nich skoro metr. Vytváří husté, vzpřímené trsy a nové rostliny jsou téměř přisedlé k mateční rostlině, takže se neumí plevelit do okolí.

Kapradiny této skupiny jsou tolerantnější vůči slunci a větru. Rostlina je plně mrazuvzdorná jako opadavá trvalka do -30°C, přičemž má výhodu navíc: listy si zachovává bez poškození do min. -15°C, někdy snesou i silnější mráz. Na jaře je raději všechny odstraňte, aby se vytvořilo mnoho nových. Udělejte tak až po mrazech, aby chránily srdíčko pupenů ještě před pozdními mrazy.

Vysaďte ji do lehké, kyselé či alkalické a rovnoměrně vlhké půdy do polostínu nebo stínu.

Poslední revize: 08-03-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Dryopteris affinis
Polystichum setiferum 'PROLIFERUM'
Matteuccia struthiopteris
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.