Buddleja 'LOCHINCH'

Buddleja
Buddleja 'LOCHINCH'
motýlí keř, komule
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová až lila
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Komule Lochinch je hybridní odrůda motýlího keře, jež je na světě již přibližně od roku 1940. Pochází ze zahrad skotského zámku Lochinch, kde byl nalezen jako náhodná mutace vzniklá nejspíše samovolným křížením známé buddleja davidii a čínského druhu buddleja fallowiana s pomalejším a kompaktnějším růstem.

Lochinch nese asi 25 cm dlouhá a velice voňavá květenství složená ze šeříkově lila růžových až světle levandulově fialových květů s tmavě oranžovým hrdlem, což nabízí poměrně unikátní dvoubarevný efekt. Květenství jsou o kousek menší než na velkých keřovitých odrůdách, ale je jich rovněž mnoho a stejně jako větší příbuzní i tato komule láká motýly, proto se jí říká motýlí keř. Kvete od konce června do září, dokud je dostatek slunce a tepla.

Opadavé listy jsou vstřícné, kopinaté, matné, jemně chloupkaté, sivě zelené až lehce stříbřitě ojíněné, což je velmi výrazné před rozkvětem, neboť i poupátka jsou stříbřitá. Roste středně rychle do výšky a šířky kolem dvou metrů. Střední větve jsou pěkně vzpřímené, boční lehce přepadají.

Komule není náročná na pěstování. Potřebuje vysadit na plné slunce do velmi živné, propustné, dobře odvodněné země, protože v mokru by mohla v zimě shnít. Zjara ji ostříhejte zpětným řezem – ponechte přibližně 10-30 cm loňských větví. Komule Lochinch je spolehlivě mrazuvzdorná do cca -23°C, zatím jsme neměli možnost vyzkoušet silnější mráz.

Poslední revize 02-02-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Buddleja
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Buddleja davidii 'Minpap' REVE DE PAPILLON PINK
Buddleja davidii 'ILE DE FRANCE'
Buddleja 'Podcept1' HIGH FIVE PURPLE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.