Cryptomeria japonica 'LITTLE DIAMOND'

Cryptomeria japonica
Cryptomeria japonica 'LITTLE DIAMOND'
kryptomérie japonská
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kryptomérie Little Diamond je po odrůdě Little Champion další zakrslá odrůda této japonské krásky kulovitého růstu. Pochází z Holandska z roku 1990.

Little Diamond tvoří překrásné, kompaktní, stálezelené keře s větvičkami, které jsou v průřezu téměř dokonale kulaté, poseté droboučkými, dužnatými, špičkou zakončenými, šupinatými jehlicemi, které jsou příjemné na dotek. Jejich pravidelnost a množství má za výsledek ležérně přepadavé, jako tkaný provázek vypadající větve, které máte chuť pohladit vždy, když jdete kolem. Jejich barva je svěže zelená při rašení i během léta, pouze na zimu se může zbarvit do bronzova (podle podmínek).

Roste pomalu do kulovitě vystoupavého keře, který ve věku 10 let může mít kolem 40 cm na výšku a o trochu více do šířky. Není potřeba stříhat, ale je možné jej krátit a tvarovat na jaře po mrazech. Kryptomérie Little Diamond má ráda plné slunce, pokud má dostatečné vlhko, nebo mírný polostín a dobře propustnou, rovnoměrně vlhkou zem neutrální až lehce kyselé reakce. Dobře mrazuvzdorná až do cca -29°C.

Poslední revize 17-01-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cryptomeria japonica 'LITTLE CHAMPION'
Cryptomeria japonica  'GLOBOSA NANA'
Sciadopitys verticillata 'GRÜNE KÜGEL' (GREEN BULLET)
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.