Cryptomeria japonica 'LITTLE DIAMOND'

Cryptomeria japonica
Cryptomeria japonica 'LITTLE DIAMOND'
kryptomérie japonská
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto

Kryptomérie Little Diamond je po odrůdě Little Champion další zakrslá odrůda této japonské krásky kulovitého růstu. Pochází z Holandska z roku 1990.

Little Diamond tvoří překrásné, kompaktní, stálezelené keře s větvičkami, které jsou v průřezu téměř dokonale kulaté, poseté droboučkými, dužnatými, špičkou zakončenými, šupinatými jehlicemi, které jsou příjemné na dotek. Jejich pravidelnost a množství má za výsledek ležérně přepadavé, jako tkaný provázek vypadající větve, které máte chuť pohladit vždy, když jdete kolem. Jejich barva je svěže zelená při rašení i během léta, pouze na zimu se může zbarvit do bronzova (podle podmínek).

Roste pomalu do kulovitě vystoupavého keře, který ve věku 10 let může mít kolem 40 cm na výšku a o trochu více do šířky. Není potřeba stříhat, ale je možné jej krátit a tvarovat na jaře po mrazech. Kryptomérie Little Diamond má ráda plné slunce, pokud má dostatečné vlhko, nebo mírný polostín a dobře propustnou, rovnoměrně vlhkou zem neutrální až lehce kyselé reakce. Dobře mrazuvzdorná až do cca -29°C.

Poslední revize 17-01-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Cryptomeria japonica 'LITTLE DIAMOND' výška 25-30 cm, šířka 30-40 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU
Cryptomeria japonica 'LITTLE DIAMOND' výška kmene 70 cm, šířka koruny 30-40 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Cryptomeria japonica 'LITTLE CHAMPION'
Cryptomeria japonica  'GLOBOSA NANA'
Sciadopitys verticillata 'GRÜNE KÜGEL' (GREEN BULLET)
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.