Geranium sanguineum 'MAX FREI'

Geranium sanguineum
Geranium sanguineum 'MAX FREI'
kakost krvavý
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lila
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kakost je nesmírně bohatá skupina trvalek, jehož říše čítá na 300 druhů. Jedná se o převážně nízké až půdopokryvné rostliny, hojně využívané jako zelený a navíc kvetoucí podrost pod stromy, keři, na okraje záhonů nebo do smíšených výsadeb s dalšími trvalkami. V plném květu nabídnou úžasný koberec té barvy, jakou odrůdu si zrovna vyberete. Po odkvětu zůstávají pěkné svými nápadnými listy.

Kakost krvavý pochází z Evropy a severního Turecka a tvoří husté, bohatě kvetoucí polštáře.

Odrůda Max Frei pochází z Německa ze školky Hans Frei z roku 1976, respektive tam ji představili, když ji předtím Max Frei nalezl ve své skalce ve Švýcarsku jako náhodnou mutaci.

Nese sytě lila růžové květy v největší síle od konce května do začátku července a po krátké pauze nakvétá sporadicky až do podzimu. Výrazně dělené listy jsou velmi atraktivní, tmavě zelené a částečně lesklé. Jejich prostředkem vede výrazná rýha. Na podzim nabírají několik odstínů sytě červené a vínové. Trs roste spíše při zemi do plochých pater (etážovitě). Po hlavní vlně kvetení můžete celý trs radikálně ostříhat pro podporu rašení nových, pěkných listů a květů koncem léta.

Kakost krvavý je jedním z nejběžnějších kakostů chladnějších částí Evropy a zvládá téměř jakékoli prostředí. Po dobrém zakořenění toleruje sucho i dočasné podmáčení. Přesto nejkrásnější bude v rozumně propustné, rovnoměrně vlhké půdě bohaté na živiny. Kvete na slunci i v polostínu a často se vysazuje i pod stromy do toulavého stínu, kde může být o trošku vyšší. Zjara před rašením celou rostlinu razantně sestříhněte (jako sekačkou). Mrazuvzdorný do min. -40 °C.

Poslední revize 08-01-2018; 10-05-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Geranium sanguineum 'MAX FREI'
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Geranium sanguineum
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Geranium sanguineum
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Geranium sanguineum 'ELKE'
Geranium cinereum 'BALLERINA'
Geranium cinereum 'GIUSEPPII'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.