Clematis 'Kaiser' BLUSHING BRIDESMAID

Clematis 'Kaiser'
Clematis 'Kaiser' BLUSHING BRIDESMAID
plamének
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lila až sytě růžová
DOBA KVETENÍ květen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled foto

Kaiser je cenami ověnčená japonská odrůda plaménku s obchodním názvem BLUSHING BRIDESMAID. Nese středně velké, 10 až 14 cm široké květy proměnlivé barvy a typu. Jarní květy od začátku května jsou vždy plné a lila růžové s výrazným středem nerozvitých plátků béžově nazelenalé barvy. V druhé fázi kvetení od poloviny srpna nabídne dvojnásobně sytou barvu květů, tedy výrazně purpurově růžovou s květy poloplnými nebo jednoduchými, ale bohatě zdobenými středem z uzoučkých zakrnělých plátků stejné barvy. Druhá fáze kvetení je delší a trvá až do posledních slunných a teplých dnů října. Kaiser je kompaktní a menší plamének se spolehlivou násadou květů již od země, takže je vhodný i do kontejnerů.

Patří do skupiny 2 a jeho květy se objevují ze začátku léta na bočních výhonech loňského dřeva a ve druhé fázi na konci léta a začátkem podzimu již na vrcholech nových přírůstků. Zjara vyřežte všechny suché a slabé výhony a ponechte jen silné. Boční výhony seřízněte až k páru viditelných, silných pupenů. Poslouží jako konstrukce pro tvorbu časně letních květů v další sezóně. Pokud je rostlina již velká, můžete ji celou seříznout na přibližně metr výšky, což doporučujeme i pokaždé po ukončení jarního kvetení.

Plaménky mají rády hlubokou, živnou půdu, vlhko a stín na kořeny. Sázejte je do polostínu nebo na plné slunce s tím, že k jejich kořenům vysadíte jiné rostliny, které budou stínit jeho kořenům a tím udržovat zem chladnou. Nové rostliny vysazujte tak, aby vrchní část kořenového byla ještě asi 8 cm pod zemí, čímž zajistí tvorbu nových silných kořenů a nebudou vadnout. Pěstujte zamulčované a každoročně na konci zimy přidejte trochu kompostu nebo jiného hnojiva. Rostliny v nádobách pravidelně hnojte během celé sezóny. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C a vhodný pro celoročně venkovní kontejnery.

Poslední revize 01-11-2017.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Clematis 'INNOCENT GLANCE'
Clematis 'St17333' MULTI PINK
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.