Hypericum 'Alldiablo' MIRACLE® ATTRACTION

Hypericum 'Alldiablo'
Hypericum 'Alldiablo' MIRACLE® ATTRACTION
třezalka
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Třezalky známe z našich luk a polí jako hezkou a léčivou bylinu. Zahradníci ale vyšlechtili několik dřevitých odrůd, které se vyznačují lepšími vlastnostmi pro výsadby do zahrad a zahrádek. Série MIRACLE® zahrnuje několik hybridů, které nabízí kompaktní habitus a množství různobarevných bobulí od konce léta.

MIRACLE® ATTRACTION je pravděpodobně nejzajímavější odrůdou celé série třezalek MIRACLE®, neboť nabízí prodlouženou dobu kvetení, díky čemuž kvete ještě v době plné zralosti červených bobulek. Květy jsou sytě žluté, 2-3 cm velké a vykvétají bohatě od poloviny června až do konce září. Po nich následují atraktivní, lesklé, sytě červené plody, jež před zimou černají. Vstřícné listy jsou opadavé, tužší, široce vejčité, sytě zelené a pěkně zaplňují celý keřík.

Na jaře celou rostlinu zakraťte kousek (5-7 cm) nad zemí. Docílíte tím hustšího a pěkně vytvarovaného keře v nadcházející sezóně. Drobnějším třezalkám se daří nejlépe na plném slunci, v nepřehnojené zemi s dobrým odvodem vody. Díky menšímu vzrůstu můžete MIRACLE® třezalky použít i do skalky. Plně mrazuvzdorná do cca -27°C.

Poslední revize 31-10-2017.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hypericum kalmianum 'GEMO'
Hypericum x inodorum 'Kolmuni' MAGICAL® UNIVERSE
Hypericum x inodorum 'Kolmred' MAGICAL® RED
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.