Kniphofia 'SHINING SPECTRE'

Kniphofia
Kniphofia 'SHINING SPECTRE'
mnohokvět, Kleopatřina jehla
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá až zlatá
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Mnohokvět Shining Spectre pochází z anglické školky Bressingham Gardens a vyšlechtil jej Adrian Bloom jako selekci mezi staršími odrůdami. Jedná se o výjimečnou odrůdu, která nabízí díky více fázím kvetení parádu na dlouhé období. Květy jsou velké, až 15 cm vysoké klasy zprvu sírově žlutých květů, které zrají do sytě zlatožluté barvy horkého letního, pozdně odpoledního slunce. Jsou srovnatelně robustní jako druhy kniphofia uvaria. První květy se objeví v červenci a v dobré půdě s dostatkem živin kvetení pokračuje ještě v několika vlnách, přičemž poslední čerstvé květy mohou ozdobit zahradu ještě během babího léta a ozdobí vaši zahradu sytými barvami až do posledních slunných a teplých dnů října.

Stonky jsou pevné, téměř kulaté a dosahují kolem 70 cm. Listy připomínají listy denivek - jsou sytě zelené, částečně lesklé, pevné, tenké a nepříliš široké, vzpřímené a v mírných zimách mohou přezimovat s minimálním poškozením až do jara. Při silnějších mrazech během zimy zavadnou a na pozdním jaře znovu vyraší. Mnohokvět se hodí jak do moderních či exoticky laděných zahrad, tak i do smíšených trvalkových záhonů, které doplní o přísně vertikální akcent či přinese vítaný kontrast s jinak tvarovanými rostlinami.

Mnohokvět pěstujte výlučně na slunečném stanovišti s dobrou půdou, bohatou na živiny, středně vlhkou, ale dobře odvodněnou. Pokud mu takové podmínky připravíte, zvládne mrazy až -24°C. Doporučujeme zimní přikrývku chvojím jako ochranu před holomrazy nebo svázat listy podobně jako trsy ozdobných trav. Chraňte mladé rašení stonků s květovými poupaty před slimáky. Hnojení květovými hnojivy je užitečné od konce jara do konce léta.

Poslední revize 28-09-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Kniphofia 'MANGO POPSICLE™'
Kniphofia 'MINISTER VERSCHUUR'
Kniphofia 'LEMON POPSICLE'™
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.