Coreopsis LI'L BANG™ 'ENCHANTED EVE'

Coreopsis LI'L BANG™
Coreopsis LI'L BANG™ 'ENCHANTED EVE'
krásnoočko
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:žlutá a rudá
DOBA KVETENÍ červen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled foto
Krásnoočka jsou nesmírně populární, nenáročné trvalky, které díky zářivým barvám květů dokáží okouzlit jak milovníka venkovských zahrádek, tak i nadšeného pěstitele z městské zahrady. Tato odrůda se jmenuje Enchanted Eve, tedy 'Okouzlená Eva' - napadá mě, čím mohl Adam Evu tak okouzlit? Že by chybějícím žebrem nebo tím fíkovým listem?

Enchanted Eve je hybridní krásnoočko, jež má ve svém rodokmenu 8 rozdílných rodičů, tedy různých druhů krásnoočka. Výsledkem je fascinující a kompaktní trvalka, jež kvete od června až do mrazů. Tvoří krátké - 20 až 30 cm vysoké stonky s jasně žlutými květy tvaru velké sedmikrásky s mahagonově hnědočervenými středy. U většiny krásnooček platí pravidlo pravidelného otrhávání odkvetlých květů na podporu tvorby nových, ale u této odrůdy si můžete dát pauzu - nevyžaduje to a kvete neúnavně až do října. Středně zelené, zdravé listy jsou kopinaté se 2 úzkými laloky u báze a působí jako pěkná dekorace ještě předtím, než trs vykvete. Během jedné sezóny dokáže rostlina zdvoj- až ztrojnásobit svůj objem. Enchanted Eve je křehká, pozor při manipulaci s ní.

Výhodou těchto trvalkových krásnooček je fakt, že nejsou invazní, takže se kolem nerozsévají semeny. Jsou nenáročné na půdní typ a nevyžadují údržbu. Dobře snáší sucho, proto jsou populární do skalek, ale nesnesou těžké, zamokřené, jílovité půdy. Jsou nápadnou součástí trvalkových záhonů, stejně jako atraktivním zpestřením mezi dřevinami. Plně mrazuvzdorné do cca -30°C.

Poslední revize 06-09-2017.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Coreopsis grandiflora 'CorYel' COREY YELLOW
Coreopsis BIG BANG™ 'COSMIC EYE'
Coreopsis  LIL' BANG™ 'Daybreak'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.