Echinacea purpurea 'BUTTERFLY KISSES'®

Echinacea purpurea
Echinacea purpurea 'BUTTERFLY KISSES'®
třapatka nachová
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Velmi pilný holandský šlechtitel třapatek Arie Blom (AB Cultivars) si dal za úkol kromě dalších odrůd vyšlechtit i několik kompaktních, nízkých třapatek, které se vejdou i do té nejmenší zahrádky. Celou sérii nazval CONE-FECTIONS™ a v roce 2009 poprvé vykvetla tato nádhera, jež získala patent č. PP24458 roku 2012 a jmenuje se Butterfly Kisses®.

Třapatka Butterfly Kisses® je překrásnou novinkou mezi těmito oblíbenými trvalkami. Vyznačuje se nízkým růstem a bohatým habitem bochánkového tvaru. Od července tvoří krátké, cca 30-40 cm vysoké stonky, na jejichž koncích se jako růžové drahokamy třpytí plné květy, které vydrží pěkné po několik týdnů. Jakmile začnou odkvétat, je dobré je odstříhat u prvního listu podél stonku a rostlinu pohnojit, abyste podpořili tvorbu nových poupat a trs nabídne další vlnu kvetení, kterých může být za sezónu několik. Listy jsou kopinaté, os něco světleji zelené než na vysokých odrůdách a vyrůstají podél stonků vzhůru. Díky svému malému vzrůstu bude milým doplňkem mezi nižšími keříky typu hebe či pieris, které rozjasní nápadnou barvou květů během celého léta.

Třapatka poroste téměř v jakékoli nepodmáčené zemi na plném slunci, pouze nesnáší příliš kyselou půdu. Hodí se do skupinových trvalkových výsadeb, nebo jako vítané oživení skupinek nižších keřů, krásně vypadá i vysázená nahusto v kontejnerech, kdy plně vynikne barva květů. Mrazuvzdorná do min. -34°C, možná ještě o něco více.

Poslední revize 06-09-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Echinacea Cone-fections™ 'Minbel252' MINI BELLE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.