Allium 'MILLENIUM'

Allium
Allium 'MILLENIUM'
okrasný česnek
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lila
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Okrasné česneky jsou impozantní trvalky (cibuloviny), které nadchnou velkými květenstvími většinou v odstínech fialové barvy, ale někdy i bílé a výjimečně i růžové. Mnoho z nich kvete zjara a zanedlouho po odkvětu zatahují listy a celá rostlina se jaksi vytratí. Ale existují i letní druhy, kterými se můžete kochat po celou sezónu.

Millenium je překrásná odrůda letního okrasného česneku, která koncem června tvoří asi 30 cm vysoké, pevné stonky s 5 cm širokými hlavami poupat, jež se v první půlce července rozevřou do zářivě lila fialových, drobných, jemně voňavých kvítků. Vydrží bohatě kvést 4-6 týdnů a mezitím dozrávají poupata na několika opožděných stoncích, které kvetení protáhnou až do začátku září. Poté je dobré všechny stonky ostříhat. Listy jsou úzké, tmavě zelené, lesklé a rostlinu zdobí od jara až do podzimu.

Tuto odrůdu vyšlechtil Mark McDonough z Massachusetts v USA, nadšený pěstitel a sběratel česneků a cibulí z celého světa, který se jimi zabývá již od 70ých let minulého století. Na svém kontě má mnoho z těch nejúspěšnějších odrůd, přesto neusíná na vavřínech a šlechtí dál ve snaze získat květy červené a žluté barvy, neboť věří, že podobné druhy existují, jen je najít.

Millenium je hybrid původně sibiřského druhu allium nutans, díky kterému má výbornou odolnost tuhým zimám i povětrnostním podmínkám proměnlivého kontinentálního klimatu. Snáší téměř jakoukoli, nepříliš udusanou půdu, která bude dostatečně vlhká, než zakoření. Hnojení není nutné, ale podpoří množení cibulí a rozrůstání trsů v dalších letech. Jednou za cca 5 let je možné cibulky vyjmout, rozdělit a rozsadit, čímž se rostlina zmladí a nabude nových sil. Preferuje plné slunce nebo jenom lehoučké přistínění. I když celá rostlina voní po česneku, žádná jeho část není určena ke konzumaci. Mrazuvzdorný do min. -27°C, možná i více.

Poslední revize 21-08-2017
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Allium
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Allium
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Armeria pseudarmeria DREAMERIA® 'SWEET DREAMS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.