Cedrus deodara 'FEELIN' BLUE'

Cedrus deodara
Cedrus deodara 'FEELIN' BLUE'
cedr himálajský
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Cedry jsou majestátní stromy, které nás uchvátí svou nepravidelnou stavbou širokých korun zejména v jižnějších státech pod Alpami. Existují 4 základní druhy, z nichž nejmrazuvzdornější pro naše klima jsou atlantský cedr (modrozelený) a libanonský cedr (zelený) a různé kultivary himálajského cedru.

Feelin‘ Blue je jedna z nejspolehlivějších odrůd himálajského cedru, jako jsme doposud pěstovali. Pochází z Holandska a vyznačuje se výrazně modrozelenými jehlicemi a přízemním růstem. Původně se jednalo o půdopokryvnou rostlinu, kterou pěstitelé často vyvazují k opoře (bambusové tyči) o různé výšce, aby z něj vymodelovali klasický tvar cedrového stromu. To se opravdu daří a vzniká tak nepravý strom s malebně převislými větvemi, které - jakmile se přestanou vyvazovat směrem vzhůru - začnou přepadat dolů a rostou jako vodopád stříbřitě modrozeleného, neopadavého, poměrně dlouhého jehličí.

Roste středně rychle, cca 30-40 cm za rok a jeho výška v přirozeném habitu je kolem 20 cm, kdežto při vyvazování je určená bodem ukončení. Na jaře před rašením je možné jej vytvarovat řezem. Má rád plné slunce a rozumně propustnou půdu, je jedno jaké pH reakce. Tato odrůda je velmi odolná mrazům a vydrží až -27°C.

Poslední revize 04-03-2007; 08-10-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Larix kaempferi 'GREY PEARL'
Larix kaempferi 'BLUE DWARF'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.