Cedrus deodara 'FEELIN' BLUE'

Cedrus deodara
Cedrus deodara 'FEELIN' BLUE'
cedr himálajský
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Cedry jsou majestátní stromy, které nás uchvátí svou nepravidelnou stavbou širokých korun zejména v jižnějších státech pod Alpami. Existují 4 základní druhy, z nichž nejmrazuvzdornější pro naše klima jsou atlantský cedr (modrozelený) a libanonský cedr (zelený) a různé kultivary himálajského cedru.

Feelin‘ Blue je jedna z nejspolehlivějších odrůd himálajského cedru, jako jsme doposud pěstovali. Pochází z Holandska a vyznačuje se výrazně modrozelenými jehlicemi a přízemním růstem. Původně se jednalo o půdopokryvnou rostlinu, kterou pěstitelé často vyvazují k opoře (bambusové tyči) o různé výšce, aby z něj vymodelovali klasický tvar cedrového stromu. To se opravdu daří a vzniká tak nepravý strom s malebně převislými větvemi, které - jakmile se přestanou vyvazovat směrem vzhůru - začnou přepadat dolů a rostou jako vodopád stříbřitě modrozeleného, neopadavého, poměrně dlouhého jehličí.

Roste středně rychle, cca 30-40 cm za rok a jeho výška v přirozeném habitu je kolem 20 cm, kdežto při vyvazování je určená bodem ukončení. Na jaře před rašením je možné jej vytvarovat řezem. Má rád plné slunce a rozumně propustnou půdu, je jedno jaké pH reakce. Tato odrůda je velmi odolná mrazům a vydrží až -27°C.

Poslední revize 04-03-2007; 08-10-2016
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Cedrus deodara výška kmene 60-70 cm, šířka koruny 60-80 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Cedrus deodara výška kmene 60-70 cm, šířka koruny 60-80 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Larix kaempferi 'GREY PEARL'
Larix kaempferi 'BLUE DWARF'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.