Pinus wallichiana 'DENSA HILL'

Pinus wallichiana
Pinus wallichiana 'DENSA HILL'
zakrslá borovice himálajská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
Živé ploty
náhled foto

Himálajská borovice bývá snem většiny pěstitelů borovic, ale pro velkou výšku v dospělosti si ji může málokdo do zahrady pořídit. Zřejmě proto přišli šlechtitelé v roce 1983 s krásnou selekcí jménem Densa nebo také Densa Hill, která nese jen o něco málo kratší jehlice a je podstatně menší.

Zakrslý kultivar himálajské borovice jménem Densa Hill zdědil po původním druhu velmi dekorativní stříbromodré jehlice, které jsou měkké na dotek, mladé jsou vzpřímené a při dozrávání se půvabně svěsí. Další parádou jsou štíhlé, dlouhé šišky, kterých už na mladých rostlinách bývá dost – jsou dost smolné, tak si dejte pozor.

Tvar stromu či spíše keře je vzpřímený a štíhlý, v 15 letech má přibližně 4 metrů, v dospělosti kolem 6m. S ročními přírůstky cca 20-25 cm jí na to dejte 20-30 let. Při přesazování dbejte na to, aby půda nebyla přemokřená, ale dobře odvodněná. Nesnáší větrná stanoviště a mrazové kapsy a kotliny. Nádherný solitér i do menších zahrad. Půdu potřebuje propustnou, teplou, lehkou, středně živnou, přemírou hnojení vytvoří nezdravě vypadající dlouhé výhony. Pěstujte ji určitě na plném slunci, aby nevyholovala spodní větve. Mrazuvzdorná do cca -27°C.

Poslední revize 09-01-2012.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus flexilis 'VANDERWOLF'S PYRAMID'
Pinus densiflora 'FASTIGIATA'
Pinus strobus 'FASTIGIATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.