Pinus wallichiana 'DENSA HILL'

Pinus wallichiana
Pinus wallichiana 'DENSA HILL'
zakrslá borovice himalájská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 4-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
Živé ploty
náhled foto

Himalájská borovice bývá snem většiny pěstitelů borovic, ale pro velkou výšku v dospělosti si ji může málokdo do zahrady pořídit. Zřejmě proto přišli šlechtitelé v roce 1983 s krásnou selekcí jménem Densa nebo také Densa Hill, která nese jen o něco málo kratší jehlice a je podstatně menší.

Zakrslý kultivar himalájské borovice jménem Densa Hill zdědil po původním druhu velmi dekorativní stříbromodré jehlice, které jsou měkké na dotek, mladé jsou vzpřímené a při dozrávání se půvabně svěsí. Další parádou jsou štíhlé, dlouhé šišky, kterých už na mladých rostlinách bývá dost – jsou dost smolné, tak si dejte pozor.

Tvar stromu či spíše keře je vzpřímený a štíhlý, v 15 letech má přibližně 4 metrů, v dospělosti kolem 6m. S ročními přírůstky cca 20-25 cm jí na to dejte 20-30 let. Při přesazování dbejte na to, aby půda nebyla přemokřená, ale dobře odvodněná. Nesnáší větrná stanoviště a mrazové kapsy a kotliny. Nádherný solitér i do menších zahrad. Půdu potřebuje propustnou, teplou, lehkou, středně živnou, přemírou hnojení vytvoří nezdravě vypadající dlouhé výhony. Pěstujte ji určitě na plném slunci, aby nevyholovala spodní větve. Mrazuvzdorná do cca -27°C.

Poslední revize 09-01-2012.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Pinus wallichiana výška 40-60 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Pinus flexilis 'VANDERWOLF'S PYRAMID'
Pinus densiflora 'FASTIGIATA'
Pinus strobus 'FASTIGIATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.