Malus domestica 'JAMES GRIEVE'

Malus domestica
Malus domestica 'JAMES GRIEVE'
jabloň - středně raná
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled foto

Jabloň James Grieve je jedna ze starších a osvědčených odrůd pocházející ze Skotska z roku 1893. Jedná se o ranou odrůdu dozrávající již od konce srpna, jež nese středně velké až velké, šťavnaté plody s oranžově červenou žíhanou slupkou. Chuť je sladká a aromatická, velice příjemná, konzistence křupavá. Snědené čerstvě utržené je moc dobré, snad jen trochu ostřejší a výrazně sládne už po jednom týdnu v chladu. Skladovatelnost v běžných podmínkách je krátká, v chladírnách ale vydrží až do konce prosince, v nejlepších skladech až do konce zimy.

Je částečně samosprašná, ale s vhodným opylovačem bude mít daleko větší úrodu a kvalitnější plody. Dobrými partnery jsou jabloně kvetoucí ve stejném období, např. Antonovka, Čistecké, Fuji, Gala, Golden Delicious, Zlatá reneta, Granny Smith, Idared, Kent, Opal, Melrose, Rajka, Red Delicious, Rubinette, Rubinola, Spartan, Starking nebo Topaz.

Pokud potřebujete jabloně stříhat, udělejte to v zimě, kdy se odstraňují vertikální větve a zakracují postranní. Plodí převážně na vodorovně vedeném dřevě. Lze snadno udržovat řezem v menší velikosti, ale přirozeně rostoucí jabloň je většinou nejlepší a s dobrou probírkou plodů je i úroda výborná. Mrazuvzdorná.

Poslední revize 18-03-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus domestica 'JAMES GRIEVE RED'
Malus domestica 'ROYAL GALA'
Malus domestica (Zlatá reneta, Goldparmäne, Parména zlatá, King of the Pippins) 'REINE DES REINETTES'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.