Euonymus planipes

Euonymus planipes
Euonymus planipes
brslen plochý
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Brslen plochý je středně vysoký keř či nízký stromek s nápadným podzimním zbarvením listů a atraktivními plody. Pochází z oblastí severovýchodní Číny, Koreje a Japonska. Opadavé listy jsou obvejčité, 10-12 cm dlouhé, raší z výrazně špičatých, tmavě vínově hnědých poupat do jasně zelené barvy. Na podzim se mění zprvu do bronzové a záhy do křiklavě červené, podobně jako další druhy opadavých brslenů.

Drobné, žlutozelené květy nejsou moc nápadné na rozdíl od velmi krásných, lesklých plodů sytě oranžové barvy, nad nimiž je rozevřený fuchsiově růžový kalich. Tato barevná nádhera vydrží po dlouhé období, často ještě po opadání listů. Přirozeně tvoří široce rozkladitý tvar a starším rostlinám malebně přepadávají konce větví. Protože brslen plochý roste pomalu, řez se většinou neprovádí, ale je možný pro jakékoli tvarování koncem zimy. Jako malý stromeček jej užijete v zahradě jakékoli velikosti bez obavy, že by vám přerostl dům.

Opadavé brsleny jsou nenáročné na půdu. Vystačí si takřka s jakoukoli běžnou zahradní zemí a zvládnou i tužší, jílovitou půdu. Stromky s kmenem upevněte na prvních pár let k opoře. Plody jsou jedovaté. Mrazuvzdorný do min. -30°C.

Poslední revize 02-03-2017
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Euonymus alatus
Euonymus alatus  'COMPACTUS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.